To si nedávno uvedomila aj chudera Kate Middletonová, manželka princa Williama. Okrem toho, že ju trápia silné ranné nevoľnosti spojené s jej tretím tehotenstvom, najnovšie musí čeliť škandálu, ktorý vyvolal jej strýko Gary Goldsmith (52).

Čiernu ovcu rodiny Middletonovcov 14. októbra zadržala polícia pre domáce násilie. Keď sa v noci s manželkou vracali z charitatívnej akcie v privátnom klube, vášnivo sa pohádali a Goldsmith svoju ženu zbil. Podľa Daily Mail dôvodom hádky bola Goldsmithova nadmerná konzumácia kokaínu a následný pästný súboj mal vraj v skutočnosti obete dve.

Pred dvesto rokmi by ho sťali

„Pani mu vyčítala, že namiesto toho, aby bol s ňou, šnupe kokaín s obchodnými partnermi. ,Myslíš, že som hlúpa!‘ kričala a pán jej neostal nič dlžný. Začal na ňu revať a nadávať jej do k..iev. Ona mu strelila, až mu odleteli okuliare,“ opísal denníku situáciu taxikár, ktorý pár viezol. „V tej chvíli sa otočil a dal jej do tváre ľavý hák. Pani spadla na chodník a na obrubníku si rozbila hlavu,“ dodal.

Taxikár tvrdil, že obaja Goldsmithovci boli potúžení alkoholom. Keď ich upozornil, že by sa nemali biť, Goldsmith začal fotiť jeho taxík a vyhrážal sa mu, že sa bude naňho sťažovať. Jeho manželka plakala a prosila taxikára, aby zavolal políciu. Až od tej sa dozvedel, o koho vlastne ide. „Zadržal som člena kráľovskej rodiny. Pred dvesto rokmi by ma za to sťali,“ dodal šokovaný šofér.

Rozdivočení: Manželia Goldsmithovci sa nedávno pobili priamo na ulici. Garyho označujú za čiernu ovcu rodiny Middletonovcov.
Rozdivočení: Manželia Goldsmithovci sa nedávno pobili priamo na ulici. Garyho označujú za čiernu ovcu rodiny Middletonovcov.
Zdroj: Getty Images

On bitkár, ona zlodejka

Gary Goldsmith, ktorý zbohatol na obchode s nehnuteľnosťami, je už svojimi výčinmi neslávne známy v celej krajine. Jeho sestra Carole, Katina mama, viackrát vyhlásila, že jeho spoločnosti sa vyhýba. Nepozvali ho ani na hostinu, ktorá sa konala po svadbe Williama a Kate, ba v kostole počas obradu musel sedieť vzadu, nie s ostatnými členmi rodiny.

Ani jeho manželka však nie je žiadne neviniatko. Svojho času čelila obvineniu zo sprenevery 250-tisíc libier, ktoré vraj ukradla vo firme na luxusné autá, kde pracovala ako úradníčka v roku 1996. Peniaze použila na kúpu rolexiek a športového Mercedesu - vraj preto, lebo ju negatívne ovplyvnilo jej deprimujúce chudobné detstvo.

Ďalšia čierna ovca

Kate zďaleka nie je jediná z kráľovskej rodiny, komu robia vrásky nevydarení príbuzní. V súvislosti s bitkou u Goldsmithovcov totiž britské médiá pripomenuli, že aj Katina potenciálna švagriná herečka Meghan Marklová (36) má v tomto smere problémy. Tá Marklová, ktorá je ako priateľka princa Harryho nádejnou členkou britskej kráľovskej rodiny.

Meghan a Harry: Zdá sa, že ich šťastie nič nepokazí.
Meghan a Harry: Zdá sa, že ich šťastie nič nepokazí.
Zdroj: Getty Images

Za domáce násilie totiž začiatkom roka, v januári, zatkli jej nevlastného brata. Policajti ho zadržali vo chvíli, keď držal svojej súčasnej partnerke Darlene Blountovej pri hlave nabitý revolver. Udalosť sa, našťastie, skončila len pokutou a napomenutím.

Päťdesiatročný Thomas Markle je známa firma, médiá o ňom píšu ako o „nenapraviteľnom recidivistovi a násilníkovi“. A alkoholikovi, čo potvrdila aj jeho exmanželka a matka jeho dvoch synov Tracy Dooleyová.

Meghan a Thomas majú spoločného otca. Pôvodne sa hovorilo, že nevlastní súrodenci majú skvelý vzťah, Marklovej priatelia však v médiách tieto informácie vyvrátili s odôvodnením, že sa nezhovárali už niekoľko rokov.

Kazia jej imidž: Nevlastní súrodenci nerobia Meghan Marklovej dobré meno. Brat Thomas je násilník, sestra Samantha ju ohovára.
Kazia jej imidž: Nevlastní súrodenci nerobia Meghan Marklovej dobré meno. Brat Thomas je násilník, sestra Samantha ju ohovára.
Zdroj: Archív

Závistlivá sestra?

No kým Thomas ohrozuje Meghan len svojimi výčinmi, jeho sestra Samantha Grantová aj rečami. V médiách vykreslila svoju nevlastnú sestru neveľmi lichotivo a okrem iného ju obvinila, že keď sa stala hviezdou Kravaťákov, obrátila sa rodine chrbtom. Nepodporila ich vraj „emocionálne ani finančne“, čo podľa Samanthy „nie je správanie hodné člena kráľovskej rodiny“ a zabije to aj Meghanin vzťah s Harrym. „Kráľovská rodina by bola šokovaná, keby vedela, ako sa zachovala k svojim blízkym! Je to obyčajný pokrytec!“ povedala Samantha pre The Sun. Aby sme však boli úprimní, Samanthina zatrpknutosť má dôvody. Päťdesiatdvaročnej bývalej modelke a herečke diagnostikovali v roku 2008 sklerózu multiplex - dnes sa môže pohybovať iba na invalidnom vozíku.

„Je to obyčajná karieristka, ktorá sníva len o tom, že sa stane princeznou!“ povedala. Tým sa však Samanthine útoky neskončili a treba sa vraj pripraviť na najhoršie. Koncom roka totiž anglický televízny kanál Channel 4 odvysiela dokument Stretnutie s Marklovcami, v ktorom dostali priestor všetci členovia Meghaninej rodiny. Dá sa predpokladať, že Samantha si túto príležitosť nenechá ujsť a na svojej nevlastnej sestre nenechá nitku suchú. A nielen to, oznámila už, že chystá svoje pamäti - pracovný názov je Denník princezninej otravnej sestry - a, ako varovala, „niektoré odhalenia zaručene zničia vzťah Meghan a Harryho“.