Tip na článok
Samé problémy: Manželka anglického princa Williama sa momentálne borí s problémovým tehotenstvom. Vrásky na čele jej však robí aj správanie strýka Goldsmitha.

Ďalší škandál v britskej kráľovskej rodine. Tentoraz nechýbala ani krv

maca

Príbuzných si nevyberáme. Lenže keď sa nesprávajú v súlade so zákonom či s morálkou, táto stará pravda nikoho nezaujíma. Špina sa hádže en bloc - na celú rodinu.

Galéria k článku (10 fotografií )
Kazia jej imidž: Nevlastní súrodenci nerobia Meghan Marklovej dobré meno. Brat Thomas je násilník, sestra Samantha ju ohovára
x
Vojvodkyňa Kate

To si nedávno uvedomila aj chudera Kate Middletonová, manželka princa Williama. Okrem toho, že ju trápia silné ranné nevoľnosti spojené s jej tretím tehotenstvom, najnovšie musí čeliť škandálu, ktorý vyvolal jej strýko Gary Goldsmith (52).

Čiernu ovcu rodiny Middletonovcov 14. októbra zadržala polícia pre domáce násilie. Keď sa v noci s manželkou vracali z charitatívnej akcie v privátnom klube, vášnivo sa pohádali a Goldsmith svoju ženu zbil. Podľa Daily Mail dôvodom hádky bola Goldsmithova nadmerná konzumácia kokaínu a následný pästný súboj mal vraj v skutočnosti obete dve.

Pred dvesto rokmi by ho sťali

„Pani mu vyčítala, že namiesto toho, aby bol s ňou, šnupe kokaín s obchodnými partnermi. ,Myslíš, že som hlúpa!‘ kričala a pán jej neostal nič dlžný. Začal na ňu revať a nadávať jej do k..iev. Ona mu strelila, až mu odleteli okuliare,“ opísal denníku situáciu taxikár, ktorý pár viezol. „V tej chvíli sa otočil a dal jej do tváre ľavý hák. Pani spadla na chodník a na obrubníku si rozbila hlavu,“ dodal.

Taxikár tvrdil, že obaja Goldsmithovci boli potúžení alkoholom. Keď ich upozornil, že by sa nemali biť, Goldsmith začal fotiť jeho taxík a vyhrážal sa mu, že sa bude naňho sťažovať. Jeho manželka plakala a prosila taxikára, aby zavolal políciu. Až od tej sa dozvedel, o koho vlastne ide. „Zadržal som člena kráľovskej rodiny. Pred dvesto rokmi by ma za to sťali,“ dodal šokovaný šofér.

Rozdivočení: Manželia Goldsmithovci sa nedávno pobili priamo na ulici. Garyho označujú za čiernu ovcu rodiny Middletonovcov.
Rozdivočení: Manželia Goldsmithovci sa nedávno pobili priamo na ulici. Garyho označujú za čiernu ovcu rodiny Middletonovcov.
Getty Images

On bitkár, ona zlodejka

Gary Goldsmith, ktorý zbohatol na obchode s nehnuteľnosťami, je už svojimi výčinmi neslávne známy v celej krajine. Jeho sestra Carole, Katina mama, viackrát vyhlásila, že jeho spoločnosti sa vyhýba. Nepozvali ho ani na hostinu, ktorá sa konala po svadbe Williama a Kate, ba v kostole počas obradu musel sedieť vzadu, nie s ostatnými členmi rodiny.

Ani jeho manželka však nie je žiadne neviniatko. Svojho času čelila obvineniu zo sprenevery 250-tisíc libier, ktoré vraj ukradla vo firme na luxusné autá, kde pracovala ako úradníčka v roku 1996. Peniaze použila na kúpu rolexiek a športového Mercedesu - vraj preto, lebo ju negatívne ovplyvnilo jej deprimujúce chudobné detstvo.

Ďalšia čierna ovca

Kate zďaleka nie je jediná z kráľovskej rodiny, komu robia vrásky nevydarení príbuzní. V súvislosti s bitkou u Goldsmithovcov totiž britské médiá pripomenuli, že aj Katina potenciálna švagriná herečka Meghan Marklová (36) má v tomto smere problémy. Tá Marklová, ktorá je ako priateľka princa Harryho nádejnou členkou britskej kráľovskej rodiny.

Meghan a Harry: Zdá sa, že ich šťastie nič nepokazí.
Meghan a Harry: Zdá sa, že ich šťastie nič nepokazí.
Getty Images

Za domáce násilie totiž začiatkom roka, v januári, zatkli jej nevlastného brata. Policajti ho zadržali vo chvíli, keď držal svojej súčasnej partnerke Darlene Blountovej pri hlave nabitý revolver. Udalosť sa, našťastie, skončila len pokutou a napomenutím.

Päťdesiatročný Thomas Markle je známa firma, médiá o ňom píšu ako o „nenapraviteľnom recidivistovi a násilníkovi“. A alkoholikovi, čo potvrdila aj jeho exmanželka a matka jeho dvoch synov Tracy Dooleyová.

Meghan a Thomas majú spoločného otca. Pôvodne sa hovorilo, že nevlastní súrodenci majú skvelý vzťah, Marklovej priatelia však v médiách tieto informácie vyvrátili s odôvodnením, že sa nezhovárali už niekoľko rokov.

Kazia jej imidž: Nevlastní súrodenci nerobia Meghan Marklovej dobré meno. Brat Thomas je násilník, sestra Samantha ju ohovára.
Kazia jej imidž: Nevlastní súrodenci nerobia Meghan Marklovej dobré meno. Brat Thomas je násilník, sestra Samantha ju ohovára.
Archív

Závistlivá sestra?

No kým Thomas ohrozuje Meghan len svojimi výčinmi, jeho sestra Samantha Grantová aj rečami. V médiách vykreslila svoju nevlastnú sestru neveľmi lichotivo a okrem iného ju obvinila, že keď sa stala hviezdou Kravaťákov, obrátila sa rodine chrbtom. Nepodporila ich vraj „emocionálne ani finančne“, čo podľa Samanthy „nie je správanie hodné člena kráľovskej rodiny“ a zabije to aj Meghanin vzťah s Harrym. „Kráľovská rodina by bola šokovaná, keby vedela, ako sa zachovala k svojim blízkym! Je to obyčajný pokrytec!“ povedala Samantha pre The Sun. Aby sme však boli úprimní, Samanthina zatrpknutosť má dôvody. Päťdesiatdvaročnej bývalej modelke a herečke diagnostikovali v roku 2008 sklerózu multiplex - dnes sa môže pohybovať iba na invalidnom vozíku.

„Je to obyčajná karieristka, ktorá sníva len o tom, že sa stane princeznou!“ povedala. Tým sa však Samanthine útoky neskončili a treba sa vraj pripraviť na najhoršie. Koncom roka totiž anglický televízny kanál Channel 4 odvysiela dokument Stretnutie s Marklovcami, v ktorom dostali priestor všetci členovia Meghaninej rodiny. Dá sa predpokladať, že Samantha si túto príležitosť nenechá ujsť a na svojej nevlastnej sestre nenechá nitku suchú. A nielen to, oznámila už, že chystá svoje pamäti - pracovný názov je Denník princezninej otravnej sestry - a, ako varovala, „niektoré odhalenia zaručene zničia vzťah Meghan a Harryho“.

VIDEO Plus 7 Dní