Miloval rýchlu jazdu a svoju milenku. Cestou za ňou poriadne pridal plyn na svojej motorke Ducati. Narazil do stredových zvodidiel. Podľa nemeckého portálu Bild zraneniam na mieste podľahol. K tragickej nehode došlo v nedeľu na diaľnici pri Bodamskom jazere.

Ušľachtilé korene

Otto von Hessen († 55) už svoju priateľku zo Švajčiarska nepobozká. Osudnou sa mu stála rýchla jazda na motorke na diaľnici. O jeho vášni k motorkám svedčia fotky na jeho Facebooku. Otto po sebe zanechal štyri deti z manželstva s Carlou Blickhauserovou. Rozviedli sa v roku 2017. Otto bol úspešným podnikateľom. Vlastnil niekoľko reštaurácii McDonald's.

Princ Otto bol druhým synom Williama Hessen-Philippsthal-Barchfeld, súčasnej hlavy rodiny Hesensko-Philippsthal, potomkom pruského kráľa Fridricha Viliam III. a holandského kráľa Williama I. Z matkinej strany bola jeho starou mamou princezná Marianne z Pruska, členka nemeckej kráľovskej dynastie Hohenzollern.

Zradilo ju srdce

Ide pritom už o druhé tragické úmrtie v kráľovských kruhoch za ostatné obdobie. Začiatkom mája, krátko pred svojimi 32. narodeninami, zomrela princezná Maria Galitzin. Dcéra ruského princa Pjotra a rakúskej arcivojvodkyne Márie Anny, vnučka Rudolfa Rakúskeho a pravnučka posledného českého kráľa a cisára Rakúska Karola I.

Princezná žila s manželom, šéfkuchárom Rishim Roopem a ich 2-ročným synčekom Maximom v Houstone, keď ju zradilo srdce. Podľahla následkom srdcovej aneuryzmy (cievnej výdute).

FOTO princa Otta a princeznej Marie v GALÉRII