Orozšírení rodiny princa Williama sa hovorí a píše pomerne často, ľudia milujú klebety na túto tému. Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea sú obľúbeným prominentným párom Britov, tak­že možné tehotenstvo Williamovej manželky vyvoláva za každých okolností mnoho emócií. Nedávno „dobre informovaný nemenovaný zdroj“ uviedol, že George, Charlotte a Louis sa už zakrátko dočkajú brata alebo sestry. Podľa všetkého však nastali nečakané komplikácie.

Biologické hodiny

Kate vždy túžila po veľkej rodine, vraj by chcela dokonca až šesť detí. Keď minulý rok vypukla pandémia koronavírusu, myšlienku na ďalšie dieťa odložila. Teraz však, keď je už k dispozícii vakcína, objavilo sa svetlo na konci tunela. A keďže by sa dve staršie deti v apríli mali vrátiť do školy, vojvodkyňa „sa cíti pripravená na ďalšie tehotenstvo“, povedal informátor britským médiám. A to napriek tomu, že trpí chorobou hyperemesis gravidarum, čiže nadmerným dávením v ťarchavosti, najmä v jej prvých mesiacoch.

 

Kate sa však rozhodla, a to aj v súvislosti s požehnaným stavom svojej sestry Pippy Middletonovej, ktorá to verejnosti oznámila koncom minulého roka. Ako uviedol zdroj pre U Weekly, 39-ročná Kate si uvedomuje, že biologické hodiny jej tikajú a svojej túžbe podriadila aj stravu. Dúfa, že porodí ešte jednu dcérku, pretože mladšia sestra - to je obrovský sen malej princeznej Charlotte.

Tie sú nádherné! Viac FOTOdetí Kate a Williama v GALÉRII >>

Že to s ďalším potomkom myslí naozaj vážne, dokazujú jej slová počas nedávnej návštevy Severného Írska, ktorá bola venovaná stretnutiam s tamojšími obyvateľmi. Keď Kate uvidela päťmesačného Jamesa Barra, vraj jeho otcovi povedala: „Je nádherný, úžasný! Keď sa naňho pozerám, začínam rozmýšľať o ďalšom dieťati.“ Lenže tieto túžby vraj dostali ráznu stopku!

Do tretice a dosť!

Magazín Globe totiž tvrdí, že do života svojho vnuka a jeho manželky sa zamiešala samotná kráľovná. A takisto vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Len nedávno obehla svet radostná novina, že mladší syn princa Charlesa a jeho žena Meghan čakajú druhé dieťa. Obaja sa pred rokom vzdali plnenia kráľovských povinností a ušli za oceán, aby tam žili obyčajný „nekráľovský“ život. Ich oficiálne záväzky na svoje plecia prebral William a Kate. Spolu s následníkom trónu princom Charlesom a jeho manželkou Camillou sú „zodpovední za imidž kráľovskej rodiny, žiadna dovolenka ani voľný čas neprichádzajú do úvahy“.

Kate, ktorá sa naplno venuje nielen povinnostiam, ale aj svojim trom deťom, by v prípade ďalšieho potomka nemala žiadnu šancu na materskú dovolenku. Navyše, vzhľadom na to, že vojvodcovský pár z Cambridgea je vo verejnosti mimoriadne populárny, nie je podľa kráľovnej možné, aby sa pre tehotenstvo manželka staršieho Charlesovho syna prestala ukazovať na verejnosti. „Kráľovská rodina zúfalo potrebuje Williama i Kate, aby zachránili monarchiu. Panovníčka im už oznámila, že budúcnosť windsorovskej dynastie spočíva na ich pleciach. Kate je natoľko obľúbená, že sa jednoducho nemôže stratiť z očí na niekoľko mesiacov,“ píše Daily Mail.

Úder pod pás

Vojvodkyňa z Cambridgea sa však musí vyrovnať s ďalšou ranou do chrbta. Tú jej uštedril vlastný manžel. Túžbou svojej ženy mať ďalšie dieťa totiž nebol nadšený. „Kate ho musela silno presviedčať, aby splodili ďalšieho potomka, on si totiž myslí, že tri deti je viac ako dosť. Veľmi si cení pokojné domáce prostredie, ktoré sám v detstve nemal,“ píše britská tlač. No a keď ho vojvodkyňa konečne presvedčila, prišlo oznámenie o ďalšom tehotenstve Meghan a verdikt kráľovnej. Williamovi nielenže prišiel „príkaz“ starej mamy vhod, pocítil podľa informátora dokonca úľavu. Pritom si dobre uvedomuje, aké sklamanie jeho manželka prežíva.

Tie sú nádherné! Viac FOTOdetí Kate a Williama v GALÉRII >>

Zaujímavé je, že práve kráľovná, ktorá ďalšieho pravnuka odmieta, je pre Williamovu manželku vzorom. Aj ona má štyri deti. Keď mala 39 rokov - toľko, koľko má dnes Kate -, porodila svojho najmladšieho potomka princa Edwarda. A pritom stíhala aj svoje kráľovské povinnosti, aj rodinu.