Britský spevák Harry Styles (29) známy extravagantnými outfitmi svojich fanúšikov nesklamal.

Chameleón

Bývalý člen One Direction strhol na seba pozornosť už po príchode na červený koberec 65. ročníka slávnostného odovzdávania hudobných cien Grammy v Los Angeles. Objavil sa na ňom totiž v pánskom overale s rozšírenými nohavicami ako zo 70. rokov. Podľa magazínu People išlo o jeden z „najhorúcejších vzhľadov večera“. Harper's Bazaar zas píše, že urobil „odvážne módne vyhlásenie“, keď sa objavil v trblietavom dúhovom overale s diamantovým vzorom dizajnérskej spolupráce Egonlab x Swarovski. Dramatický hlboký štvorcový výstrih mu odhalil bradavky aj množstvo tetovaní. Outfit doladil bielymi topánkami a zlatými šperkami.

Podľa portálu stylecaster.com je Harry módnou ikonou v oblasti módy premenlivej genderovej identity. Vystupuje v prelomovom oblečení, v ktorom posúva hranicu „tradičného“ obliekania sa podľa rodov.

Na pódiu bol Harry ešte neprehliadnuteľnejší, keď zvolil celotelový strieborný overal so strapcami. Harry mal šesť nominácií na Grammy. Premenil dve, keď vyhral prestížnu kategóriu album roka za Harry´s House. Druhý gramofónik si odniesol za najlepší popový vokálny album. Cenu si preberal v outfite Gucci. Zvolil hnede široké nohavice a skrátené biele smokingové sako, pod ktorým mal flitrový top. „Počas noci, ako je táto, je veľmi dôležité si uvedomiť, že neexistuje nič také ako najlepšie,“ povedal Harry pri preberaní ceny. „Ľuďom ako ja sa to často nestáva, je to veľmi milé,“ dodal dojatý spevák. Ako sa už v minulosti vyjadril jeho tretí album bol „od začiatku do konca najväčším zážitkom môjho života“.

Vlani pre Better Homes and Gardens povedal, že pri nahrávaní tohto albumu necítil taký tlak, že musí urobiť komerčný hit, ako to bolo pri predošlých nahrávkach. Chcel vytvoriť album, na ktorý budú hrdí jeho priatelia, rodina a raz aj jeho deti. Harry priznal, že pred piatimi rokmi začal chodiť na terapiu. Umožnilo mu to „otvoriť v sebe miestnosti“, o ktorých existencii netušil a prežívať veci úprimnejšie. Chodiť na terapiu považoval pritom v hudobnom svete za klišé. „Myslel som, že to znamená, že je človek zlomený. Chcel som byť tým, kto môže povedať, že to nepotrebuje.“ Teraz to vidí inak. „Neexistuje spôsob, ako byť viac nažive ako plakať a smiať sa – akceptovať život.“

FOTO extravagantných outfitov Harryho Stylesa v GALÉRII

Anketa
Páči sa vám štýl obliekania Harryho Stylesa?

Padol rekord

Americká speváčka Beyoncé (41) získala ďalšie štyri Grammy. Celkovo má 32 zlatých gramofónov a v 65-ročnej histórii odovzdávania hudobných cien prekonala rekord. Ten držal britský dirigent maďarského pôvodu Georg Solti s 31 oceneniami. Z deviatich nominácií sa jej podarilo vyhrať v kategóriách najlepší tanečný alebo elektronický hudobný album (Renaissance), nahrávka (Break My Soul), najlepšia R&B pieseň (Cuff It) a tradičné R&B vystúpenie (Plastic Off the Sofa). Najprestížnejšie kategórie jej ušli.

Grammy za nahrávku roka si odniesla americká speváčka Lizzo (34) za About Damn Time. Po tri ceny si odniesli folková rockerka Brandi Carlileová (41) a raper Kendrick Lamar (35). Po jednej sa ušlo anglickej speváčke Adele (34) za najlepší pop a Taylor Swiftovej (33) za najlepšie hudobné video za desaťminútovú verziu piesne All Too Well. Cenu za pieseň roka určenú pre autorov skladieb udelili folkovej, rockovej a bluesovej speváčke Bonnie Raittovej (73) za Just Like That. Nováčikom roka je americká džezová speváčka Samara Joyová (23). Americká herečka Viola Davisová (57) získala Grammy v kategórii najlepšia audio­kniha za pamäti Finding Me. Zaradila sa tak na prestížny zoznam EGOT, do ktorého patria držitelia cien Emmy, Grammy, Oscar a Tony. Hudobným večerom sprevádzal komik Trevor Noah (38).

Viac outfitov z Grammy na FOTO v GALÉRII