Deti Harryho staršieho brata Williama a Kate Middletonovej kráľovské tituly majú. Znamená to, že Meghan s manželom zbavili svoje ratolesti možnosť pýšiť sa titulom princ a princezná preto, lebo odmietli ďalej plniť kráľovské povinnosti a ušli za oceán?

Malý Archie kráľovský titul nemá, nedostane ho ani jeho sestrička.
Zdroj: Internet

Obyčajné deti

Malý Archie je siedmy v poradí na britský trón a špekulovalo sa, že by sa mohol stať grófom Dumbartonom. Titul však nedostal a tak je jednoducho Archiem. Sestrička Lilibet Diana je na tom podobne. Hoci je dcérou princa, sama žiadny titul nedostane. V súlade s tradíciami britského panovníckeho rodu totiž kráľovské tituly dostávajú len deti a vnúčatá panujúceho monarchu. Keďže William i Harry sú vnukmi Alžbety II., tituly princov majú od narodenia.

Takto Meghan a Harry pred časom oznámili svetu, že čakajú druhé dieťa.
Zdroj: Internet

Dvorná výnimka

Tri deti princa Williama a vojvodkyne z Cambridgea sa titulmi však pochváliť môžu. Princ George síce nie je vnukom kráľovnej, ale je prvorodeným synom budúceho nástupníka trónu, takže kráľovský titul mu automaticky patrí. Alžbeta II. potom vo výnimočnej procedúre udelila tituly aj jeho súroencom Charlotte a Louisovi.

          Ratolesti Maghan a Harryho majú šancu na titul až v momente, keď si na britský trón sadne ich dedko, čiže princ Charles. Špekuluje sa však, že vojvodský pár zo Sussexu možno bude chcieť prerušiť túto tradíciu a rozhodne sa, že ich deti zostanú bez titulov.

Deti vojvodského páru zo Sussexu môžu dostať kráľovské tituly až vtedy, keď ich starý otec, princ Charles, zasadne na britský trón.
Zdroj: Internet

FOTO nemocnice, kde Meghan rodila, v GALÉRII.