V prípadoch asi tisíc záhadných úmrtí v domovoch pre seniorov a bytoch dôchodcov podozrieva polícia opatrovateľa, ktorý je už obvinený z jedenástich vrážd starších ľudí v štáte Texas. Stopy vedú k 46-ročnému Billymu Chemirmirovi pochádzajúcemu z Kene. Ten je už obvinený z 12 vrážd starších pacientok. Aby celá záležitosť bola ešte zamotanejšia, údajný sériový vrah sa prisťahoval do Spojených štátov ilegálne.

Prezradila ho šperkovnica

Billy Chemirmir v USA pracoval pod falošným menom ako opatrovateľ starších ľudí alebo priamo v domovoch seniorov. Podľa vyšetrovateľov útočil na starenky v ich izbách či bytoch a kradol im šperky. Počítal s tým, že vzhľadom na ich pokročilý vek budú úrady ich smrť považovať za prirodzenú. Zatkli ho ešte v marci minulého roku v súvislosti so zabitím 81-ročnej Lu Thi Harrisovej z texaského Dallasu. Predchádzal tomu, ako inak, zločin - Chemirmir sa vlámal do bytu 91-ročnej ženy z mesta Plano. „Vráť sa do postele a nesnaž sa so mnou bojovať,“ povedal útočník a ženu začal dusiť vankúšom. Stratila vedomie, ale záchranárom sa ju podarilo udržať pri živote. Vypovedala, že útočník jej vzal šperky. Polícia Chemirmira už dlhšie podozrievala a na základe jej svedectva ho začala sledovať. Muži zákona ho prichytili, ako do smetného koša odhodil šperkovnicu. Objavené stopy ich priviedli do Harrisovej domu, kde objavili jej mŕtve telo.

Dallas: V texaskom meste „ošetrovateľ z Kene“ údajne zavraždil 81-ročnú Lu Thi Harrisovú.
Dallas: V texaskom meste „ošetrovateľ z Kene“ údajne zavraždil 81-ročnú Lu Thi Harrisovú.
Zdroj: INTERNET

Neobjasnené prípady

Po obvinení z vraždy Harrisovej si Chemir­mir postupne vypočul obvinenia z 10 vrážd v oblasti Dallasu a Collinu, z pokusu o vraždu dvoch žien aj z nelegálneho pobytu v krajine. Tým sa celý prípad zďaleka nekončí. Na povrch totiž vychádzajú ďalšie zločiny, ktoré prisťahovalec z Kene má zjavne na svedomí. Ešte v roku 2017 sa napríklad pokúsil v texaskom meste Frisco vankúšom udusiť a okradnúť 93-ročnú ženu z domova dôchodcov.  Polícia v súčasnosti vyšetruje minimálne 750 záhadných úmrtí seniorov, ktoré môžu súvisieť práve s Billym Chemirmirom. Niektoré z nich sa vedú ako neobjasnené, ďalšie vyšetrovatelia uzavreli ako prirodzené úmrtia, počet obetí monštra by vraj mohol prekročiť tisícku.

Podľa úradov Keňan dodržiaval viac-menej vždy ten istý scenár. Vyberal si domy, v ktorých bývali najmä staršie osoby. Vydával sa za pracovníka, ktorého majitelia domov zamestnávali ako technickú výpomoc. Keďže aj v rodnej Keni pôsobil ako opatrovateľ, mal znalosti z medicíny, čo využíval na získanie dôvery obetí. Po vstupe do bytu však nič netušiacich dôchodcov dusil a ukradol im šperky, ktoré predával v záložniach.

Dallas: V texaskom meste „ošetrovateľ z Kene“ údajne zavraždil 81-ročnú Lu Thi Harrisovú.
Dallas: V texaskom meste „ošetrovateľ z Kene“ údajne zavraždil 81-ročnú Lu Thi Harrisovú.
Zdroj: Profimedia.sk

Dôsledky pre majiteľov

Prípady záhadných úmrtí budú mať dôsledky aj pre majiteľov domov, kde dôchodcovia bývali. Rodiny niektorých obetí totiž tvrdia, že majitelia vedeli o tom, že v okolí sa pohybuje podozrivý muž, ale neurobili nič, aby nájomníkom zaistili bezpečnosť. Niekoľko žalôb týkajúcich sa zanedbania povinností sa už dostalo na lokálne súdy.