Keď mamička po piatich dňoch po pôrode opúšťala nemocnicu, už vtedy spozorovali, že malá Lulu dvíha hlavičku. Bábätká zvyčajne robia takéto pokusy až po prvom mesiaci. Nebolo to však jediné prekvapenie. Po ôsmich týždňoch Lulu prekvapila rodičov opäť.

Lulu svojich rodičov prekvapila už päť dní po pôrode.
Lulu svojich rodičov prekvapila už päť dní po pôrode.
Zdroj: Internet

Zázračné dieťa?

31-ročný Tezra Finn-Johnston a 23-ročná Emily Derricková bývajú v anglickom Bristole. Pred 15 týždňami sa šťastnému páru narodila dcérka Lulu. Veľmi rýchlo sa ukázalo, že dievčatko má mimoriadne schopnosti. Ako päťdňová dvíhala hlavičku, na rozdiel od iných bábätiek, ktoré to dokážu tak po mesiaci, pretože ich svaly ešte nie sú dostatočne silné.

Keď mala Lulu osem týždňov šokovala ďalším svojím výkonom. Otecko v rozhovore pre The Sun povedal, že keď si ju chcel posadiť na kolená, veľmi sa nazlostila a namiesto zostať u otca samostatne vstala. Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov svoj pokus zopakovala. Teraz má niečo vyše 15 týždňov a dokáže stáť na rovných nohách. Samozrejme, rodičia sú pre istotu vždy pri nej. Bábätká najčastejšie dokážu vstať okolo 9-12 mesiaca svojho života.

Ako osemtýždňová sa Lulu dokázala sama postaviť.
Ako osemtýždňová sa Lulu dokázala sama postaviť.
Zdroj: Internet

Má to v génoch?

Tezra sa opýtal svojej mamy, či sa tiež tak ponáhľal „dobýjať svet“, ako jeho dcérka. Odpoveď babky Lulu znela, že Tezra sa rozvíjal v normálnom tempe, ako iné deti. 31-ročný muž však prezradil, že ako 13-ročný začal posilňovať a dvíhať činky. Zvykol sa vtedy aj pretláčať rukou s dospelými, pričom často vyhrával.

K silovým športom ho stále ťahá, aj keď už len pasívne. Rád sa pozerá na súťaže strongmanov, samozrejme, s Lulu na kolenách. Žartuje, že ju týmto spôsobom pripravuje na tréningy. Šťastný otecko si tiež myslí, že ak dcérka dokázala tak rýchlo vstať, pričom po pôrode vážila len 2,5 kg, možno má nezvyčajne ideály pomer hmotnosti k hmotnosti svalov. Mama pozoruje dcérkine pokroky s istým znepokojením. Behajúce dieťa je totiž oveľa vyčerpávajúce, než to, ktoré leží v kočíku. Emily rátala s istou dávkou „pokoja“, kým dieťa začne chodiť. Ale zdá sa, že to bude oveľa skôr, než čakala.

Viac fotografií zázračného bábätka si pozrite v GALÉRII.