Súd v tureckom Ordu jej odobral právo na starostlivosť o päťročného synčeka. Sudcovia sa postavili na stranu manžela, ktorému sa nepáči, že Cemile pracuje v nemocnici, kde je v kontakte s osobami infikovanými koronavírusom.

Turecká zdravotná sestra sa nemôže starať o svojho syna, pretože je v kontakte s pacientmi infikovanými koronavírusom.
Zdroj: Internet

Obavy z choroby

Turecká sestrička Cemile práve preto, že je zamestnaná v jednej z nemocníc v Ordu, stratila svojho syna. Mehmet Agakan Deniz, manžel, s ktorým sa rozvádza, požiadal, aby dieťa zverili do jeho starostlivosti. Ako informuje portál hurriyet.com.tr, Mehmet arguentoval, že jeho manželka vo svojom zamestnaní prichádza do kontaktu s chorými. To uňho „vzbudilo obavy“, že jedného dňa sa aj ich päťročný syn môže nakaziť Covidom-19 a môže ochorieť.

Päťročný synček je momentálne u otca.
Zdroj: Internet

Verí v návrat

Po súdnom výroku sa však Cemile nechce vzdať a rozhodla sa o synčeka bojovať. Odvolala sa a o názor poprosila aj expertov, psychológa a pedagóga, ktorí by sa mali vyjadriť k tomu, ako sa môže vyvíjať päťročné dieťa bez starostlivosti matky. Môže ho po rozvode vychovávať len otec s tým, že mu obmedzí kontakty s mamou? Cemile Denizová stále čaká na ďalšie rozhodnutie súdu a pevne dúfa, že päťročný synček sa k nej nakoniec vráti.

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII