Manželstvo princa Charlesa a princeznej Diany bolo veľmi komplikované. Problémy začali ešte skôr, ako si stihli povedať „áno“.  Po svadbe sa však začali na povrch postupne vyplavovať škandály, aférky a rozdiely, ktoré ich nakoniec rozdelili.

O ruku ju požiadal na zámku Windsor. Vzali sa v roku 1981. Tri roky pred podpísaním rozvodových papieroch, 15.6.1996 už však princa Charlesa a princeznej Diany žili oddelene. Diana údajne s rozvodom nesúhlasila. V jednom z rozhovorov dokonca prezradila, že je smutná z toho, že žijú každý zvlášť a chce si túto situáciu objasniť.

Jej slová zjavne vypočula samotná kráľovná. Alžbeta II., ktorá poslala Diane ručne napísaný list. V ňom prezradila, že v ich manželstve sú tri osoby, narážala na vzťah medzi Charlesom a Camillou. Ďalej v ňom stáli presné inštrukcie, ako to bude ďalej.

Miliónový rozvod

Diana pochádzala z veľmi bohatej rodiny. Samotným rozvodom jej však na konto pribudol majetok. Charlesov bývalý finančný poradca povedal, že ho obrala o všetko. "Princezná Diana mu vzala všetko do poslednej penny," povedal finančník. Podľa jeho slov musel zlikvidovať všetky Charlesove investície, aby ju mohol vyplatiť.

Diana rozvodom získala sedemnásť a pol milióna libier, čo predstavuje viac ako devätnásť miliónov eur. Rovnako si odniesla príspevok na prevádzkovanie kancelárie, ktorá sa starala o jej charitatívne činnosti. Tiež mohla ostať bývať v Kensingtonskom paláci.

Podľa informácií, ktoré uvádza portál Mirror, princ Charles jednu vec Diane odmietol. Bolo to platenie jej účtov. 40 najobľúbenejších obchodov, ktoré Diana navštevovala mu mali posielať faktúry.