Patriarcha Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, 92-ročný Filaret, sa infikoval koronavírusom. O jeho  chorobe informovali jeho cirkevní podriadení. Stav patriarchu označili za „stabilizovaný“, ale poprosili veriacich o modlitby zaňho.

„Informujeme, že jeho Svätosť patriarcha Kyjeva a celej Rusi i Ukrajiny Filaret absolvoval testy na koronavírus a výsledok bol pozitívny. Náš najvyšší duchovný sa momentálne lieči v nemocnici a jeho zdravotný stav je uspokojivý,“ znel komunikát ukrajinskej pravoslávnej cirkvi.

Ukrajinský patriarcha označil pandémiu za Boží trest. Sám však ochorel.
Ukrajinský patriarcha označil pandémiu za Boží trest. Sám však ochorel.
Zdroj: Internet

Boží trest

Filaret sa pritom pred niekoľkými mesiacmi vyjadril k téme pandémie, ale jeho kontroverzné slová vyvolali rozpačité reakcie. Patriarcha v jednom rozhovore veriacich presviedčal, že pandémia koronavírusu je trestom božím za ľudské hriechy, najmä za homosexuálne manželstvá, ako aj za to, že „deti majú právo vyberať si pohlavie“. Jeho vyjadrenia vyvolali pobúrenie v komunite LGBT.

Patriarcha v tom istom rozhovore na otázku, či sa nejako chráni pred možnou nákazou, odpovedal, že jeho ochranou je viera. „Verím, že Boh ma nenechá ochorieť, pretože musím slúžiť cirkvi,“uviedol kňaz pre ukrajinskú televíznu stanicu Kanal 4.

Viac obrázkov si môžete pozrieť v GALÉRII.