West, v súčasnosti známy ako Ye, navrhol kúpu Parleru v októbri. On i spoločnosť Parlement Technologies, ktorá sieť vlastní, vtedy povedali, že akvizíciu dokončia v posledných troch mesiacoch roka. Predajnú cenu ani ďalšie detaily nezverejnili.

„Toto rozhodnutie sme urobili v záujme oboch strán v polovici novembra,“ oznámila Parlement Technologies vo štvrtkovom stanovisku s tým, že „Parler bude pokračovať v hľadaní ďalších možností na rast a evolúciu platformy pre túto živú komunitu“.

V piatok tiež spoločnosť Twitter pozastavila Yeho účet na rovnomennej sociálnej a mikroblogovacej sieti po tom, ako tam rapper zverejnil obrázok svastiky spojenej s Dávidovou hviezdou. Nový šéf Twitteru Elon Musk pozastavenie účtu potvrdil v tweete, ktorým reagoval na Yeho post nelichotivej fotky miliardára s oznámením, že to je jeho „posledný tweet“. „Spravil som, čo sa dalo. Napriek tomu znovu porušil naše pravidlá o podnecovaní k násiliu,“ napísal Musk.

Viac foto nájdete v GALÉRII

Štyridsaťpäťročný West v posledných týždňoch spravil viacero antisemitských vyhlásení, vrátane chválenia Hitlera vo štvrtkovom rozhovore s konšpirátorom Alexom Jonesom. Toto vyjadrovanie viedlo k jeho suspendovaniu z online platforiem, ukončeniu zmluvy s agentúrou, ktorá ho zastupovala, a tiež rozviazaním spoluprác s firmami ako Adidas. Výrobca športového oblečenia tiež spustil vyšetrovanie jeho správania.