Po trojmesačnom „home office“ kvôli pandémii, sa vojvodkyňa z Cambridge vrátila do verejnej služby. Kate (38) s manželom, princom Williamom (38) sa prispôsobujú nielen stavu v čase korony, keď sú kráľovná Alžbeta II. (94) s manželom princom Philipom (99) v samoizolácii vo Windsore, ale zapĺňajú prázdne miesto po princovi Harrym (35) a Meghan (38), ktorí sa vzdali kráľovského života.

Matka troch detí Kate sa vracia do centra pozornosti, keď na ňu verejnosť hľadí ako na budúcu kráľovnú a zároveň prehodnocuje miesto tradičnej monarchie v modernej spoločnosti.

„Tí, ktorí ju poznajú, hovoria, že svoju silu zamerala na túto prácu,“hovorí novinárka Sarah Gristwood, autorka knihy Alžbeta: Kráľovná a koruna pre časopis People. „Zároveň by však musela byť nadčlovekom, aby necítila tlak.“

Kráľovskí „workoholici“

Vystúpenie vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu z kráľovských radov, potlačilo Kate ešte bližšie do centra monarchie.

„Bez Meghan a Harryho bude na Catherine a Williama vyvíjaná enormná pracovná záťaž ako na žiadnu generáciu pred nimi,“približuje zdroj blízky kráľovskej rodine.

Podľa zdroja blízkeho Kate však vojvodkyňa z vákuom, ktoré vzniklo po „Megxite“ nezápasí. „Svoju rolu si vychutnáva viac ako kedykoľvek predtým. A urobí všetko, čo bude v jej silách.“

Princezná, manželka, matka

Od budúcej kráľovnej Kate vychovávajúcej nástupcu na britský trón sa očakáva, že bude bezchybne plniť hneď niekoľko úloh – princeznú, manželku, matku, diplomatku na medzinárodnom poli, charitatívnu pracovníčku, ikonu štýlu a iné.

Budúca kráľovná je podľa odborníčky na etiketu Myka Meier vzorom pre Britániu aj celý svet a ten k nej vzhliada. „Tlak kamier, ktoré zachytia aj ten jej najmenší pohyb očí spôsobuje, že všetko, čo robí, robí vedome. Od dokonalého postoja, cez spôsob, ako zostúpi zo schodov alebo vystúpi z auta – všetko je starostlivo prevedené.“Kate je neustále po drobnohľadom.

Ikona štýlu

To, čo si vojvodkyňa z Cambridge oblečie prechádza globálnym skenerom a platí to aj na to, čo oblečie svojim trom deťom – princovi Georgovi (6), princeznej Charlotte (5) a princovi Louisovi (2).

Podľa zasvätenca z radov monarchie sú výber „správnych“ značiek oblečenia a lacnejších kúskov pre deti tie „malé detaily, na ktorých záleží“. Kate sa nezdráha obliecť si rovnaké šaty viackrát a jej mladšie deti nosia veci po starších súrodencoch.

Kráľovná ako kráľovná

Kate nedá na sebe poznať, že je pod tlakom. Nenechá sa ním ovplyvniť. V tom je rovnaká ako kráľovná Alžbeta II. Kate si je istá významom kráľovskej práce a to ju poháňa v pred. Podľa zdroja blízkeho Kate je to druh ženy, ktorá pred veľkou zodpovednosťou neujde.

FOTO budúcej kráľovnej Kate v GALÉRII