Speváčka a luxusný konglomerát LVMH spolupracujú na spustení značky Fenty Maison, ktorá bude zastrešovať oblečenie, topánky a doplnky. Prvá kolekcia by mala vyjsť von túto jar.

Žiadne obmedzenia

„Navrhnúť takúto líniu s LVHM je pre mňa neuveriteľnou príležitosťou. Pán Bernard Arnault mi ponúkol jedinečnú príležitosť rozvinúť módny dom v luxusnom sektore bez akýchkoľvek umeleckých obmedzení,“ uviedla Riri vo vyhlásení. „Nedokázala som si predstaviť lepšieho partnera po obchodnej aj prípravnej stránke. Chcem, aby svet videl, čo sme vybudovali.“

Bernard Arnault je francúzsky podnikateľ. Je najbohatším Francúzom s odhadovaným majetkom v hodnote 76 miliard amerických dolárov. Touto sumou sa umiestnil na štvrtom mieste v rebríčku najbohatších ľudí na svete podľa Forbes.

Prelomové partnerstvo

Ich partnerstvo je veľmi významné, pretože budúca značka Fenty Maison, je prvou novou módnou značkou, ktorú LVMH vytvorili od čias Christiana Lacroixa v roku 1987. New York Times uviedlo, že Rihanna sa stala prvou ženou v materskej spoločnosti a je na vrchole domu LVHM.

Rihanna
Rihanna
Zdroj: Instagram

„Každý pozná Rihannu ako skvelú speváčku. Prostredníctvom nášho partnerstva v spoločnosti Fenty Beauty som objavil skutočného podnikateľa a skvelého vodcu,“ povedal predstaviteľ Bernard pre New York Times. „Na vybudovanie a podporu Fenty Maison sme vybuvali talentovaný a multikultúrny tím. Som hrdá na to, že LVMH vedie tento podnik,“ informuje  Harpersbazaar

Miliónová investícia

Spoločnosť LVMH investovala do partnerstva 30 miliónov eur. Pop princezná prispela do podnikania približne rovnakou sumou, avšak nie vo finančnej podobe. Jej prínos spočíva v jej mene, ktoré zapožičia spoločnosti, osobnej sile a času. 

V súčastnosti LVMH vlastní 25 luxusných módnych domov, vrátane Fendi, Givenchy, Christian Dior, Celine a Marc Jacobs.