Meno Keanu znamená v havajčine ľadový vánok nad vrcholkami hôr, čo rozhodne prináleží hercovej povesti osamelého vlka. Niet sa čo čudovať. Priateľka Jennifer Symová mu v roku 1999 porodila mŕtve dievčatko. Ich vzťah to nevydržal. Navyše, herečka sa o dva roky predávkovala liekmi, nastúpila do auta a v plnej rýchlosti to napálila do zaparkovaných vozidiel. Na mieste bola mŕtva. Mala 28 rokov.

To je Helen Mirrenová?

Keane Reeves (55) sa na červenom koberci ukázal s nejakou priateľkou naposledy pred 35 rokmi, o to viac teraz všetkých prekvapilo, že na LACMA Art + Film Gala, kde oceňujú súčasných umelcov, prišiel v ruka v ruke s vizuálnou umelkyňou Alexandrou Grantovou. Tú si niektorí fanúšikovia pomýlil s herečkou Helen Mirrenovou (74).

FOTO Keane Reevesa s novou frajerkou v GALÉRII >>

Zaostrené na vek

Grantová je síce od herca o deväť rokov mladšia, no na pohľad vyzerá staršia. Na rozdiel od Keana má na hlave šedivý preliv. Za hercovým mladíckym vzhľadom isto môže jeho exotický pôvod. Narodil sa v Libanone a po otcovi je čiastočne Číňan i Havajčan.

Mnohí by preto očakávali popri obstarožnom fešákovi hádam aj o tridsať rokov mladšiu milenku, s ktorou by asi neviedol hlbokomyseľné konverzácie, ale zato by bola prvoplánovo pekná, no on stavil na „priateľku vhodného veku“, ako ocenili bežní fanúšikovia na sociálnych sieťach, čo sa napríklad nedá povedať o jeho hereckom kolegovi Leonardovi DiCarpiovi. Ten totiž randí výlučne s kráskami do 25 rokov a strieda ich ako ponožky.