FOTO Elizabeth sa oblieka len do oblečenia zelenej farby GALÉRIA

Kto povedal, že by mala byť staroba nudná? Ani vo vyššom veku nemusíte strácať chuť robiť bláznivé činy. Vykašlite sa na komentáre okolia a užívajte si to rovnako ako osemdesiatnička Elizabeth z Brooklynu, ktorá sa vďaka svojim výstrelkom stala obľúbenou influencerkou.

Američanka sa v minulosti živila ako dizajnérka oblečenia pre rôzne módne značky. K umeniu mala vždy blízko a milovala aj extravaganciu. Spomedzi všetkých odtieňov si najviac obľúbila zelenú. Elizabeth už totiž hnevalo, koľko ľudí sa zamilovalo do čiernej, ktorá sa u mnohých stala jedinou dominantnou farbou v ich šatníkoch. Kvôli tomu však pôsobia depresívne a ona chcela urobiť pravý opak. Preto sa pred dvadsiatimi rokmi rozhodla, že odteraz bude chodiť oblečená len v zelenom oblečení. Časom si rovnako odfarbila vlasy a dnes jej strelená zábavka prerástla do takých rozmerov, že už aj celý svoj domov má zariadený iba v tomto štýle.

„Vždy robím veci tak, aby som bola šťastná. A zelená je najpozitívnejšou a najšťastnejšou farbou,“ zdôvodnila pred niekoľkými rokmi v rozhovore pre New York Times. Elizabeth pôvodne pochádza z Nového Škótska. Bývalá návrhárka si preto myslí, že po presťahovaní do Brooklynu jej chýbala zeleň, preto si ju podvedomie žiadalo nahradiť takýmto nezvyčajným spôsobom. Pokiaľ prešla k tomuto odtieňu, vyskúšala si niekoľko iných. Ani jeden jej však nevyhovoval tak ako zelená.

Elizabeth sa časom kvôli svojej zábavke stala v New Yorku známou postavičkou. Keď prišiel trend sociálnych sietí, rozhodla sa ho využiť aj ona. Na dôchodku sa tak z nej stala influencerka so stovkami tisíc followerov. Dnes funguje na všetkých dostupných platformách a práve tento výstrelok jej zabezpečil až nečakane vysoké zárobky.
Bývalá návrhárka to však v žiadnom prípade nerobí pre peniaze. Fotografiami zo svojho života chce medzi ľuďmi šíriť dobrú náladu. Nechce, aby v spoločnosti dominovali temné myšlienky, preto ich rada rozveselí aj bláznivejšími príspevkami.

Ľudia často Elizabeth na ulici zastavujú a žiadajú ju o FOTO