Nasledujúce týždne budú re britskú kráľovskú rodinu veľmi intenzívne. Panovníčka v júni oslávi svoje 96. narodeniny a oslavovať sa bude aj jej platinové jubileum, čiže 70 rokov na tróne. Ale nielen Alžbetu II. čaká hektický pracovný čas. Podľa informácií britských médií to isté čaká aj malú Charlotte.

Alžbetu II. čakajú hektické dni a oslavy narodenín i jubilea na tróne.
Zdroj: Profimedia

S drahou Gan-Gan

Kráľovná sa na oslavy teší aj preto, lebo na nich bude v spoločnosti svojich milovaných pravnúčat, osemročného Georga, sedemročnej Charlotte i štvorročného Louisa. Najmladší príslušníci panovníckej dynastie rozhodne nesmú na oslavách chýbať! Navyše, v Británii sa hovorí, že okrem účasti na slávnostnom obrade britskej armády pod názvom Trooping the Colour, bude možné kráľovnine pravnúčatá vidieť aj v televíznom programe zasvätenom ich milovanej Gan-Gan, ako svoju prababku volajú. Mnohí Britovia sa tejto správe potešili. A tešia sa o to viac, že pre malú Charlotte to bude jej televízna premiéra! Ako informovala televízna stanica ITV, na slávnostiach na počesť panovníčky nebudú chýbať aj známe osoby, ktoré si spolu s Alžbetou II. pripomenú 70 rokov panovania.

Za najlepší recept

Ako napísali noviny The Times, na podujatí sa zúčastní napríklad Tom Cruise. Herec bez váhania prijal pozvanie, pretože je veľkým fanúšikom britskej kráľovnej. V šou bude mať veľmi dôležitú úlohu a po tom, čo odohrá svoju rolu, odoberie sa do kráľovskej lóže, aby si vychutnal zvyšok slávnosti, píše Woman´s Day. Pozvanie prijali aj ďalšie hviezdy ako Helen Mirrenová, Joan Collinsová či skladateľ Andrew Lloyd Webber.

V GALÉRII si pozrite, ako sa menila 7-ročná Charlotte>>

A to zďaleka nie je koniec prekvapení! Napríklad manželka následníka trónu Camilla spolu s britskou ikonou gastronómie Maary Berryovou budú hľadať najlepší recept na legendárny britský dezert Platinium Pudding. Tento recept prejde spolu s receptami na korunovačné kura či piškótový zákusok Victoria Sponge do histórie a stane sa neodmysliteľnou súčasťou britskej kuchyne, predpovedajú britské médiá s tým, že aj tak najdôležitejšie bude počas slávnostných dní dobré kráľovnino zdravie.

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu bude hľadať najlepší recept na platinový puding.
Zdroj: Profimedia