Medzi filmovými hviezdami to už tak letí - rýchle vášne, rýchle svadby, rýchle rozvody. Ani sa nenazdáte a z hniezdočka lásky sa stane predmet sporu v rozvodovom konaní a nezostáva nič iné, len ho predať. Alebo sa filmové ponuky jednoducho prestanú hrnúť, takže vila v lukratívnej štvrti L. A. či apartmán s jedinečným výhľadom na New York sa zrazu stane pre zhasínajúcu hviezdu prílišnou finančnou záťažou. Našťastie, americký trh s lukratívnymi nehnuteľnosťami má stúpajúcu tendenciu, takže na predaji spravidla zarobia. Sú dokonca aj takí, ktorí nákup nehnuteľnosti vnímajú najmä ako investíciu a na transakciách cieľavedomo zarábajú.

 

Kúpy a predaje

V posledných mesiacoch sa do centra pozornosti dostali nehnuteľnosti Michaela Doug­lasa a jeho manželky Catherine Zeta-Jonesovej. Slovenskými médiami prebehla správa, že slávny herec slovenskému milionárovi Petrovi Korbačkovi predal hotelový komplex Ariel Sands na Bermudách - dlhodobejšie ho ponúkal za 12,5 milióna dolárov.

Zďaleka však nejde o jedinú jeho nehnuteľnosť, ktorá sa objavila na realitnom trhu. Hollywoodska hviezda predáva aj vilu na Malorke a zjavne na nej poriadne zarobí. Michael kúpil nehnuteľnosť ešte koncom 80. rokov údajne za 3,5 milióna dolárov, medzičasom ju zrekonštruoval a teraz za sídlo žiada 32,8 milióna. Výhodný obchod sa mu podaril s newyorskou vilou z roku 1895. V roku 2014 ju kúpil za 11 miliónov a teraz ju predal za pätnásť.

Obrovské predaje dokonca podnietili úvahy, že s manželkou Cathe­rine Zeta-Jonesovou prechádzajú krízou a pripravujú sa na rozvod, čo dvojica prostredníctvom svojich hovorcov poprela. V skutočnosti hviezdny pár nielen predáva, ale aj nakupuje. Len tridsať kilometrov od bývalého newyorského sídla si totiž kúpil menšiu vilu za 4,5 milióna dolárov

V galérii si pozrite najnovšiu vilu Michaela Douglasa>>

Hoci sú posledné transakcie hlavného protagonistu filmov ako Wall Street či Základný inštinkt extrém, v Hollywoode sú podobné kúpy a predaje bežné. Už zopár týždňov predáva svoj superluxusný byt na Manhattane Matthew Perry, alias Chandler z Priateľov. Ako inak, chce na tom pekne zarobiť. Pred dvoma rokmi nehnuteľnosť kúpil za dvadsať miliónov dolárov, teraz za ňu žiada 35. Či je za transakciou iba biznis alebo aj upadajúca hercova popularita, môžeme hádať.

V galérii si pozrite luxusný newyorský byt, ktorý predáva Matthew Perry>>

Ukážkový príklad

Ako funguje kšeft s nehnuteľnosťami v Hollywoode, môžeme sledovať na luxusnej vile v prepychovej losangeleskej štvrti Tarzana. Keby nehnuteľnosť s rozlohou 750 štvorcových metrov mohla rozprávať, asi by sme nevychádzali z údivu. Žil v nej totiž známy kontroverzný pár - televízna celebrita Khloé Kardashianová a bývalý basketbalista Lamar Odom. Búrlivý vzťah však nevydržal, láska sa pominula a zrazu prišlo na delenie majetku. V roku 2014 dvojica predala sídlo za 5,5 milióna dolárov ďalšej hviezde, herečke Kaley Cuocovej.

„Okamžite som si zamilovala dom aj všetko v ňom. Výzdobu interiéru, nábytok, umelecké diela, chcela som to,“ rozplývala sa v tom čase populárna Penny z Teórie veľkého tresku. Dokonca vraj kúpila niektoré kúsky nábytku špeciálne navrhnuté pre Khloé.

Po piatich rokoch už Kaley uvažuje trochu inak. Nielenže dom medzičasom ladila do svetlejších farieb, ale v máji sa rozhodla rovno ho predať. Asi aj v jej prípade počiatočná zaľúbenosť vyprchala. Bohužiaľ, predaj v žiadnom prípade nejde ako po masle. Pôvodne za dom pýtala 6,9 milióna, v týchto dňoch ponuku znížila na 5,95 milióna dolárov.

To je rozdiel! V galérii si pozrita, ako tú istú vilu zariadila Khloé Kardashianová a ako Kaley Cuocová>>