Dávno nebola kráľovská rodina pod takým drobnohľadom, ako teraz, keď zomrela kráľovná Alžbeta II. (†96). Od jej úmrtia sa na ostatných členov kráľovskej rodiny upierali zraky celého sveta, od obyčajných ľudí počnúc, po tých najvyššie postavených svetových vládcov.

Potomkovia kráľovnej majú za sebou vyčerpávajúce dni, keď sa za prizerania celého sveta lúčili s najdlhšie panujúcou kráľovnou Alžbetou II. Tá tento rok oslávila 70. výročie svojho vládnutia a teraz prišiel čas navždy sa rozlúčiť. Štátny pohreb britskej kráľovnej Alžbety II. sa konal v pondelok popoludní vo Westminsterskom opátstve a s kráľovnou sa prišli rozlúčiť tisíce domácich i zahraničných hostí.

Nechýbali samozrejme tiež všetci členovia rozvetvenej kráľovskej rodiny, od tých najstarších, po tých najmladších, keď sa medzi nimi objavili aj princ George (9) a princezná Charlotte (7). Členov kráľovskej rodiny na poslednej rozlúčke so zosnulou hlavou monarchie zväzovali obzvlášť prísne pravidlá. Napríklad nie je príliš „britské“ na verejnosti dať priechod svojim citom a plakať – a to dokonca ani v takých prípadoch, akým je skon milovanej mamičky, babičky a prababičky, ktorou britská vladárka bola pre svojich najbližších.

Tieto zábery by kráľovská rodina najradšej vymazala, FOTO vnútri!

Lenže hoci členom britskej kráľovskej rodiny "koluje v žilách modrá krv", a mali by sa teda vedieť za každých okolností ovládať, aj oni sú len ľudia. A tak sa na svetlo sveta dostali zábery z ich slabších chvíľok, ktoré by zrejme najradšej vymazali.