Ponuka pre skutočného fanúšika Toma Hanksa (65) a zároveň nomáda!

Oscarový americký herec predáva svoj ikonický príves Airstream. Dlhých 30 rokov mu bol domovom na kolesách počas nakrúcania nejedného slávneho filmu, v ktorom pomedzi jednotlivé scény oddychoval, učil sa scenáre a stretával sa s kolegami. Karavan získa ten, kto naň v online aukcii prihodí najviac. Cena sa odhaduje na 150- až 250-tisíc dolárov, čo je v prepočte asi 127- až 221-tisíc eur. Za tú cenu by ste si mohli dopriať 2-, prípadne aj 3-izbový byt v Bratislave, alebo si odviezsť karvan rovno do svojho mesta.

Desaťmetrový karavan má kompletnú zariadenú kuchyňu a kúpeľňu, pracovný stôl, skriňu, pohovku a nechýba ani zrkadlo s hollywood­skymi svetlami. V peknom počasí stačí vyložiť pred príves sedenie a vytiahnuť roletovú markízu. Na klimatizácii možno nájsť hercov podpis.

Dom na kolesách prešiel tisíce kilometrov od natáčania Forresta Gumpa v Južnej Karolíne po Anjelov a démonov v Los Angeles. Repliky klapiek na oknách označujú 18 filmových zastávok vrátane Bezsenných nocí v Seattli či The Circle.

FOTO filmovej svätyne Toma Hanksa na kolesách v GALÉRII

Nálepky NASA, FBI či FedEx zas pripomínajú filmy Apollo 13, Chyť ma, ak to dokážeš a Stroskotanec. Hanks dáva do aukcie i autá, ktorými karavan zvykol ťahať