Manželka princa, ktorý vládne miništátiku na juhu Európy bola dlhý čas mimo očí verejnosti. Nedávno sa po dlhšej absencii kvôli údajným zdravotným problémom vrátila do Monaka a objavila sa aj pred očami poddaných. Ľudia dúfajú, že ťažkosti ich obľúbenej vládkyne sú už minulosťou. Prominentní manželia a nedávno objavili na tradičnom každoročnom pikniku s poddanými. 

Veľkolepá svadba, z ktorej chcela plavkyňa utiecť.
Zdroj: Profimedia

Nešťastné manželstvo

O tom, či je manželstvo monackého princa a jeho ženy šťastné, pochybujú ľudia už roky. Vzťah údajne fungoval len pred svadbou, kým bola bývalá juhoafrická plavkyňa zamilovaná a mala nasadené ružové okuliare. Potom sa dozvedela o záletoch svojho budúceho manžela, o jeho nemanželských deťoch a všetko nasvedčovalo tomu, že Charlene Wittstocková si svadbu s princom rozmyslí. A vraj si ju aj rozmyslela, chcela utiecť, ale ochranka ju dolapala a z letiska ju vrátila naspäť do Monaka. Od tej chvíle získala Charlene prezývku „najsmutnejšia princezná sveta“. Faktom je, že úsmev sa na jej tvári objavoval veľmi zriedkavo. Pred rokom dokonca zmizla z Monaka a dlhé mesiace trávila v rodnej Juhoafrickej republike. Vysvetlenia pre verejnosť boli rôzne, vraj je tam kvôli svojej nadácii na ochranu nosorožcov, potom schytala nebezpečnú infekciu a musela sa liečiť. Keď sa koncom minulého roka vrátila do Európy, museli ju údajne umiestniť v zdravotníckom zariadení, lebo bola príliš slabá a chorá. Albert II. však stále zatĺkal, že by vo vzťahu bolo niečo v neporiadku.

Vyzerajú ako šťastná rodinka. Je však Charlene skutočne šťastná?
Zdroj: SC Pool - Corbis

Viac fotografií si pozrite v GALÉRII.

Koniec krízy?

Zdá sa však, že kríza je zažehnaná, alebo sa aspoň prominentní manželia snažia takto prezentovať pred verejnosťou. Charlene sa vrátila k plneniu svojich kniežacích povinností po boku monackého panovníka. V apríli sme mohli manželov vidieť na pretekoch Formuly E, neskôr oslavovali jedenáste výročia svadby a následne sa vybrali na súkromnú audienciu k pápežovi. Magazín People píše, že kňažná i knieža sa najnovšie zúčastnili na každoročnom Monackom pikniku spolu so svojim deťmi, dvojčatami Jacquesom a Gabriellou. Charlene s úsmevom pózovala fotografom, hoci na jej tvári bolo vidieť ten smutný úsmev. Na jednom podujatí bola oblečená v šatách, ktoré pripomínali svadobnú róbu, na ďalšom bolo vidieť nastoknutý zásnubný prsteň s trojkarátovým diamantom v hodnote asi 55-tisíc libier. Na začiatku školského roka obaja odprevadili svoje dvojčatá Jacquesa a Gabriellu (7) do školy.

Zásnubný prsteň s trojkarátovým diamantom má hodnotu vyše 63-tidíc eur..
Zdroj: Getty Images

Obchodná dohoda?

Lenže ako píšu francúzske médiá, všetky podujatia, kde sa knieža a kňažná objavili spolu a tvárili sa ako zohratý pár, sú len súčasťou dohody pre verejnosť. Podľa nepotvrdených informácií Charlene súhlasila, že bude svojho manžela sprevádzať na oficiálnych akciách a na oplátku bude bývať oddelene a bude dostávať pravidelnú apanáž. Ako prednedávnom napísal magazín Voici, kňažná sa údajne ukazuje s rodinou na verejnosti len preto, že že s kniežaťom uzavrela veľmi dôvernú zmluvu. „Medzi podmienkami je napríklad to, že knieža zaplatí Charlene ročne takmer 12 miliónov eur,” uviedol zdroj magazínu. Po takmer ročnej pauze, ktorú princezná strávila v Afrike, a po liečení v Európe, sa plánovala usadiť vo Švajčiarsku. Našla si tam aj bývanie a do Monaka hodlala chodievať len na otočku kvôli oficiálnym akciám. „V podstate s tým súhlasila len preto, aby bola stále v kontakte s deťmi,“ dodal nemenovaný zdroj blízky kniežacej rodine.

Monacká princezná vraj uzavrela so svojím manželom dohodu.
Zdroj: Getty Images

Náhrada za manželku

Klebety o zažehnaní manželskej krízy neguje aj fakt, že počas atletického mítingu (Herculis EBS ) plného športových hviezd v Monaku si musel princ vystačiť bez manželky. Spoločnosť na tribúne mu však robila čiernovlasá Gabrielle Sabharwalová z organizácie Peace&Sport USA. Monacký panovník je nadšeným milovníkom rôznych športov a tak sa viditeľne mali so sympatickou čiernovláskou o čom rozprávať. Kráľovský palác v Monte Carle odmieta situáciu komentovať. Dvanásť miliónov eur pre kňažnú sú však nekresťanské peniaze, pretože, ako uvádza britský denník Daily Mail, vojvodstvo si vyžaduje na svoje fungovanie vyše 46 miliónov eur ročne.

Knieža Albert II. je známy slabosťou k nežnému pohlaviu.
Zdroj: Profimedia