Súčasťou tejto špecifickosti je Bauabzugsteuer, teda stavebná zrážková daň, ktorá strhne až 15% z vašej fakturovanej sumy. Ale čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako sa tejto zrážkovej dane vyhnúť?

Freistellung je kľúčom k plnému zárobku

Freistellung, alebo v preklade "oslobodenie", je dokument, ktorý vám umožní obísť 15% zrážku stavebnej dane z vašich faktúr. Tým získate plný prístup k svojim zárobkom bez zbytočných strát. Preto je dôležité začať proces získania Freistellung čo najskôr, ideálne ešte pred vystavením prvej faktúry.

Proces získania Freistellung?

Pred podaním žiadosti o Freistellung je potrebné mať pridelené nemecké daňové číslo, tzv. Steuernummer. Oslobodenie potom prideľuje finančný úrad Chemnitz-Süd. Ak sa vám zdá tento proces komplikovaný, neváhajte využiť odbornú pomoc. TJ-Legal, je firma, ktorá sa špecializuje na podporu podnikateľov v Nemecku a môže vám pomôcť nielen so získaním daňového čísla a Freistellung, ale aj s ďalšími administratívnymi úlohami.

Je možné vrátiť stratené peniaze z faktúr vydaných bez Freistellung?

Ak ste už vystavili faktúry bez Freistellung, možno ste si všimli, že vaši klienti zrážajú 15% z celkovej sumy. Môže sa zdať, že tieto peniaze sú už pre vás stratou, ale existuje spôsob, ako ich získať späť. Po konci kalendárneho roka, v ktorom bola zrážka uplatnená, máte možnosť požiadať o vrátenie stavebnej dane. Opäť je tu pre vás TJ-Legal, ktorá vám pomôže s týmto procesom.

Využite aj naše ďalšie služby pre podnikateľov:

  • Bauabzugsteuer - vrátenie stavebnej zrážkovej dane,
  • Erinnerung - výzva na podanie daňového priznania.

Ak spolupracujete so subdodávateľmi...

V prípade, že vo vašom stavebnom podnikaní využívate služby subdodávateľov, ktorí nemajú vybavený Freistellung, nesiete zodpovednosť za strhávanie zrážkovej dane a jej odovzdávanie daňovému úradu. Preto je vo vašom záujme, aby všetci vaši subdodávatelia poznali a využívali výhody Freistellung. Informujte ich o tom a pomôžte im eliminovať nepotrebné zrážky.