Na korunováciu svojho otca Karola III. prišiel aj jeho mladší syn, princ Harry. Vojvodkyňa zo Sussexu zostala doma v Amerike, kam sa pár uchýlil po tom, čo sa rozhodol opustiť kráľovské povinnosti.

Harry vošiel do Westminsterského opátstva so svojimi sesternicami, princeznami Beatrice a Eugenie a ich manželmi. Harryho usadili medzi sesternice do tretieho radu, čo je posun oproti desiatemu, v ktorom sedel na pohrebe kráľovnej Alžbety II.

Harry si na historickú chvíľu obliekol žaket tak ako zvyšok prítomných, na uniformu už vo svojom postavení nemá nárok. Pripol si aj svoje medaily.

Skromná párty

Princ Harry prišiel do Veľkej Británie na slávnostnú korunováciu bez svojej manželky. Meghan zostala v Kalifornii s ich deťmi, princom Archiem a princeznou Lilibet. Deň korunovácie je zároveň dňom 4. narodením Archieho. Zdroj magazínu People povedal, že vojvodkyňa zo Sussexu oslávi narodeniny svojho syna „skromnou párty doma“.

Harry a Meghan v roku 2020 ustúpili zo svojich kráľovských úloh, rodinne vzťahy zostali napäté, keďže Harry v januári vydal memoáre Spare. Na korunováciu však prišiel z povinnosti a z lásky k otcovi. „Na konci dňa tu bude pre svojho otca,“ povedal People Harryho blízky priateľ.

Čokoľvek sa stane počas Harryho pobytu v Spojenom kráľovstve, „keď sa obzrie späť, pomyslí si, že je lepšie prísť a hrať svoju úlohu a povedať si, že videl korunovať svojho otca a môže o tom povedať svojim deťom“.

Harry v rozhovore pre People na začiatku roka povedal, že je spokojný tam, kde je. Na otázku, ako sa dnes identifikuje povedal: „V prvom rade ako manžel a otec, ako aj veterán, environmentalista a zástanca duševného zdravia. Viem, že chcem žiť svoj život v službe druhým a že chcem ísť príkladom svojim deťom.“

FOTO Harryho na korunovácii svojho otca v GALÉRII