Harry podal v roku 2019 žalobu na vydavateľstvo MGN, ktorého súčasťou je aj periodikum Daily Mirror, za 33 článkov, ktoré o ňom zverejnili v priebehu obdobia medzi rokmi 1996 až 2011. Podľa jeho tvrdení museli získať viaceré informácie nezákonným spôsobom a to odpočúvaním jeho telefonátov a nabúraním sa do jeho súkromia. Ich útoky a zverejňovanie citlivých osobných informácií údajne viedli aj k rozchodu s jeho vtedajšou priateľkou Chelsy Davy, ktorá nezvládla neustály tlak bulváru.

V týchto dňoch sa koná súdny proces, na ktorom sa osobne zúčastnil i samotný Harry. Počas prvého dňa pojednávania pôsobil trochu neisto a v rámci svojej výpovede uviedol fakty, ktoré naznačujú, že v skutočnosti nemá v rukách žiaden tromf, ktorým by zástupcov vydavateľstva položil na kolená a verdikt otočil vo svoj prospech.

FOTO princa Harryho zo súdu nájdete v GALÉRII

Právnik Andrew Green, ktorý v procese zastupuje MGN, použil voči Harrymu silný argument. Pred súdom uviedol, že neexistuje žiaden dôkaz o tom, že by novinári z Daily Mirror princa odpočúvali alebo sa mu nejakým iným spôsobom nabúrali do telefónu. Sudcu preto zaujímalo, či dokáže svoje obvinenia nejako podložiť: „Ste si vedomý nejakého dôkazu, ktorý by naznačoval, do akej miery ste boli napadnutý, ak vôbec?“

Na Harryho odpoveď v tom momente s napätím čakali všetci prítomní v miestnosti. Princ však prekvapivo vyslovil slová, ktoré mnohých šokovali. Na novinárov totiž nemá žiaden dôkaz a to je podľa neho jeden z dôvodov, prečo žiadal o súdnu obžalobu a prešetrenie. Dokonca verí v to, že napriek tomu bude konečný verdikt v jeho prospech, pretože len tak by to bolo podľa neho spravodlivé. Podľa mnohých sa týmto vyjadrením len zosmiešnil, keďže voči silnému vydavateľstvu nemá bez dôkazov takmer žiadnu šancu uspieť.

Tohto tvrdenia sa v obhajobe chytil aj Andrew Greeen, ktorý Harryho obvinil, že sa pohybuje vo svete domnienok a špekulácií. Keďže v ani jednom zo zariadení obvinených novinárov nenašli žiadne prepojenie na jeho telefón, nie je podľa neho ani dôvod na tento proces.

Počas druhého dňa procesu sa Harry pokúšal brániť aspoň tým, že všetky dôkazy je možné z telefónu odstrániť, len aby zmizli relevantné dôkazy.