Americký herec známy z kultového seriálu Tie roky sedemdesiate a DJ Danny Masterson (45) má zavarené na poriadny problém. Pred súdom bude mať čo vysvetľovať. Tri ženy ho obvinili zo znásilnenia, ku ktorým malo dôjsť v rokoch 2001 a 2003 v hercovom hollywoodskom apartmáne.  Ďalšie dva prípady boli zamietnuté pre nedostatok dôkazov a vypršanie premlčacej doby.  V prípade dokázania viny mu hrozí 45-ročné väzenie. Proces sa začne v septembri. 

Sudkyňa losangeleského okresného súdu Charlaine F. Olmedová počas predbežného pojednávania označila svedectvo žien za dramatické a emocionálne a považuje ho na účely predbežného vypočutia za dôveryhodné, píše Guardian. Masterson je vonku na kauciu a obvinenia odmieta. Jeho právny zástupca Thomas Mesereau uviedol, že herec sa so ženami na sexe dohodol, a dokáže nevinu svojho klienta. Mesereau počas pojednávania poukazoval na nezrovnalosti v príbehu žien a zaujatosť voči scientologickej cirkvi. Masterson je významný scientológ a všetky tri ženy sú bývalými stúpenkyňami tejto cirkvi. Podľa sudkyne ženám cirkevné učenie, ku ktorému sa roky hlásili, nedovolilo ohlásiť obvinenia polícii.

Ako píše Guardian, proces s Mastersonom predstavuje jeden zo zriedkavých prípadov stíhania hollywoodskej hviezdy v ére #MeToo. Napriek desiatkam vyšetrovaní väčšina skončila bez obvinení. K incidentom malo dôjsť na vrchole slávy Mastersona, keď hral postavu Stevena Hyda v retro sitkome televízie Fox Tie roky sedemdesiate (1998 - 2006) po boku kolegov Ashtona Kutchera (43), Mily Kunisovej (37) či Tophera Gracea (42). Muži zákona ho mali v hľadáčiku od roku 2017, čo malo za následok jeho odpísanie zo sitkomu The Ranch, v ktorom si zahral po boku Kutchera tiež.

Masterson je od roku 2011 ženatý s americkou herečkou, modelkou a speváčkou Bijou Phillipsovou (41), majú spolu 7-ročnú dcéru Fiannu. Podľa právnika sú manželia v šoku, že skoro 20 rokov staré obvinenia sa dostali pred súd, no utešuje ich fakt, že nakoniec vyjde pravda najavo. Mesereau zastupoval v prípade obvinení zo sexuálneho zneužitia i speváka Michaela Jacksona a komika Billa Cosbyho (83), ktorý si odpykáva 3 až 10-ročný trest za nadrogovanie a sexuálne napadnutie basketbalistky Andrey Constandovej v roku 2004. V prípade kráľa popu sa sexuálne zenužívanie detí nikdy nedokázalo. Jackson zomrel na predávkovanie liekmi v roku 2009.

Viac FOTO Dannyho Mastersona s manželkou aj kolegami so sitkomu Tie roky sedemdesiate v GALÉRII

Tri roky natvrdo

Súd má už za sebou iný herec. Škót Kevin Guthrie (33) z filmovej série Fantastické zvery si v najbližšom čase bude môcť zahrať len pred spoluväzňami. Súd ho totiž poslal na tri roky do väzenia za sexuálne napadnutie 29-ročnej ženy. K zneužitiu došlo v byte kolegu Scotta Reida. Guthrie vinu odmietol, tvrdil, že žene „pomohol“, lebo vyzerala choro. Jeho DNA sa však našla v jej spodnej bielizni. Podľa BBC Guthrieho po štvordňovom procese uznali za vinného a zaradili na neurčito do registra sexuálnych delikventov v Škótsku.

Útok sa stal koncom septembra 2017. Obeť sa mala s hercami stretnúť v bare v Glasgowe. Ženu zobrali do bytu, a keďže prejavovala príznaky opitosti, uložili ju na posteľ. Reid zavolal na linku pomoci, Guthieho nechal v miestnosti s dotyčnou, „aby sa ubezpečil, že je v poriadku“. „Pamätám si, že som mala vytiahnuté tričko a stiahnutú podprsenku,“ povedala žena pred súdom. Guthrie ju pred sexuálnym aktom ohmatával, bozkával na ústa a vykonal aj ďalšie sexuálne akty. Podľa súdu so zneužívaním prestal, až keď vošiel do miestnosti Reid. Herec sa mieni ešte odvolať.

Viac FOTO herca Kevina Guthrieho v GALÉRII