Tip na článok
Kevin Spacey: Áčkový herec má na krku obvinenie zo sexuálneho obťažovania. Pokúšať sa mal o vtedy maloletého kolegu Anthonyho Rappa. Spacey to priamo nepoprel, ale podľa jeho slov si nič také nepamätá.

Herec Kevin Spacey si ťažkú hlavu z obvinení nerobí: Po pojednávaní bol vysmiaty

Barbara Hricišinová

Oscarový herec Kevin Spacey čelí viacerým sexuálnym obvineniam. Dokopy sa údajne mal dopustiť piatich.

Galéria k článku (8 fotografií )
Herec Kevin Spacey (vľavo) a jeho obhajca Alan Jackson na súde 7. januára 2019 v americkom Nantuckete. Súd v štáte Massachusetts v pondelok americkému filmovému a divadelnému hercovi Kevinovi Spaceymu nariadil, že sa nesmie priblížiť k mladíkovi, ktorého údajne v roku 2016 obťažoval.
Herec Kevin Spacey
Anthony Rapp: Herec prehovoril o údajnom sexuálnom obťažovaní na jeho osobu zo strany Kevina Spaceyho potom, čo vyšla na povrch aféra Weinstein.

V pondelok sa herec Kevin Spacey postavil pred súd v prípade sexuálneho napadnutia, vtedy 18-ročného mladíka v reštaurácii, v ktorej mladík pracoval. Obeťou bol syn bývalej televíznej moderátorky z Bostonu, Heather Unruhovej. Herec sa na pojednávanie dostavil v dopoludňajších hodinách, no dlho sa na ňom nezdržal. Po niekoľkých minútach ako súd rozhodol, že sa nesmie priblížiť k obeti a rovnako k jeho rodine, vyšiel s úsmevom na perách a spolu so svojím obhajcom sa arogantne smiali.

Na triskáči

Herec Kevin Spacey prichádza na súd 7. januára 2019 v americkom Nantuckete. Súd v štáte Massachusetts v pondelok americkému filmovému a divadelnému hercovi Kevinovi Spaceymu nariadil, že sa nesmie priblížiť k mladíkovi, ktorého údajne v roku 2016 obťažoval.
Herec Kevin Spacey prichádza na súd 7. januára 2019 v americkom Nantuckete. Súd v štáte Massachusetts v pondelok americkému filmovému a divadelnému hercovi Kevinovi Spaceymu nariadil, že sa nesmie priblížiť k mladíkovi, ktorého údajne v roku 2016 obťažoval.
TASR

Aby to päťdesiatdeväťročný herec mal rýchlejšie domov, na súd dorazil na súkromnom triskáči, informoval portál Daily Mail. To všetko po tom, ako na súd zaslal žiadosť, aby sa na ňom nemusel zúčastniť, pretože by to nebodaj mohol ešte viac podnietiť k už dosť pošramotenému jeho obrazu v médiách. Súd však žiadosť zamietol.

Spacey akékoľvek obvinenie popiera a okrem súdneho zákazu približovania sa, súd v predbežnom konaní určil dátum ďalšieho pojednávania, ktoré bude 4. marca. Na to sa už obvinený dostaviť nemusí. Stačí, ak bude telefonicky zastihnuteľný.

S obvineniami sa pretrhlo vrece

Od roku 2017 bol herec Kevin Spacey obvinený z viacerých sexuálnych napadnutí. Od prvého podnetu, ktorý podal jeho kolega, herec Anthony Rapp sa začali obvinenia len tak sypať. Dokopy ho obvinilo už takmer tridsať mužov. Ako samotný herec tvrdí, obťažovanie o 12 rokov mladšieho kolegu Rappa si nepamätá, avšak za svoje nevhodné správanie sa ospravedlnil.

 

VIDEO Plus 7 Dní