FOTO Florian Teichtmeister patril medzi vychytených viedenských divadelných hercov GALÉRIA

Florian Teichtmeister bol známym rakúskym hercom. Preslávil sa najmä hraním vo viedenskom divadle a v iných krajinách účinkovaním v jednej z najúspešnejších častí seriálu Komisár Rex. Okrem toho ho diváci mohli vidieť aj vo filme Korzet. Svoju úspešnú kariéru však poškvrnil v priebehu bleskovej chvíľky. Teraz už na neho nemá nikto pekné slovo a Rakúšania sú pohoršení aj reakciou ich úradov.

Dôvodom ich hnevu je prečin, ktorého sa dopustil tento známy herec. Polícia totiž v jeho dome našla 76 000 súborov, ktoré obsahovali detskú pornografiu, pričom na 47 500 z nich boli deti mladšie ako 14 rokov. Teichtmeister navyše tento materiál nielen uchovával, ale podľa zistených informácií aj strihal a podieľal sa tak na jeho tvorbe.

V týchto dňoch sa s previneným v Rakúsku konal súd. Jeho výsledok však nie je podľa našich susedov spravodlivý a dokonca mnohých z nich veľmi pobúril. Florian totiž dostal až príliš jemný trest. Sudca mu udelil dva roky podmienečne, pričom má povinnosť pravidelne podstupovať testy na alkohol a drogy a taktiež sa musí liečiť. Keby tieto podmienky porušil, tak nemusí ísť do väzenia, ale ho dajú do psychiatrickej liečebne.

Súd sa rozhodol pre miernejší trest kvôli tomu, že rakúsky herec sa priamo nepodieľal na natáčaní jednotlivých filmov. Iba ich strihal a svoje fantázie si zapisoval. Z toho dôvodu sa domnievajú, že by sa jeho psychická úchylka dala vyliečiť pomocou pravidelnej liečby u odborníkov.

Na Teichtmeistera po prelomení škandálu dopadla ťarcha viny. Viaceré projekty s ním ukončili spoluprácu a mnohí už nemali záujem spájať svoje mená s takýmto človekom. Kvôli tomu sa musel postupne stiahnuť z verejného života. Pre denník Heute sa vyjadril, že už neverí v návrat na divadelné dosky. Preto si našiel novú prácu, v ktorej robí sám. Svoje terajšie povolanie však odmietol špecifikovať.

FOTO Teichtmeisterovi dal súd podľa verejnosti veľmi mierny trest GALÉRIA