Herečka Alyssa Milano, známa najmä zo seriálu Čarodejnice oznámila, že chce sex štrajk. Vyzýva aj ostatné ženy, aby sa k nej pridali. „Naše reprodukčné práva sú vymazávané,“ napísala na Twitteri.

Herečka sa búri proti zákonu, ktorý schválili v Gruzínsku. Zákon sa týka potratu, podľa ktorého m§ôže žena ho podstúpiť interrupciu len do šiesteho týždňa tehotenstva. „Mala som šťastie, že som nepotrebovala nikdy potrat, ale je to naša voľba. Ľudia majú právo na telesnú autonómiu a vybrať si, či chcú pokračovať v tehotenstve,“ cituje herečku InStyle.

Sex je niečo, čo ženy dávajú

Alyssa je zástankyňa hnutia #MeToo v Hollywoode. Herečka tvrdí, že myšlienka sexuálneho štrajku je úplne jednoduchá. Ako každá žena si užíva pohlavný styk, no len vtedy, keď chce. 

Podľa herečky je potrebné zbúrať mizogýnnu rétoriku, že sex je niečo, čo muži berú a ženy dávajú. Toto presvedčenie podporuje myšlienku, že zeny používajú sex ako zbraň. Je to vraj len objekt vyjednávania, aby od si od mužov vymohli to, čo chcú.

Alyssa Milano
Alyssa Milano
Zdroj: Instagram

Anticelibát

Toxickou myšlienkou sexuálnych štrajkov je, že ženy, ktoré sú v ňom zapojené nechcú sex. Ako herečka prehlasuje, miluje sex a práve on tvorí vrchol každého pôžitkára. Preto nevie pochopiť, prečo by žena mala trýzniť samú seba za to, že miluje sex tým, že sa bude brániť jednému z pôžitkov len preto, aby dala iným ľuďom lekciu.

Ďalším zákonom je vymazanie komunity LGBTQIA. Herečka bojuje za to, že nie len normálne žeby potrebujú zodpovedný prístup k zdravotnej starostlivosti a k potratom ale aj transexuáli, respektívne ženy, ktoré sa chcú stať mužom, ale ich rozmnožovacie orgány ešte nie sú upravené.

Aktívna účasť na sexe

Celým cieľom tohto štrajku je udrzať ľudí v aktívnej účasti na sexuálnom živote, ktorý potrebujú. Ženy by sa nemali cítiť zodpovednosť za tehotenstvo a vnímať to ak svoju vinu. Podľa komunity by malo byť ženám povolené, aby svoje tehotenstvo ukončili, kedy chcú bez toho, aby s k nim spoločnosť správala ako k zločincovi.