Informácie priniesla tlačová agentúra DPA. Juddová († 76) zomrela na strelné poranenie, ktoré si sama spôsobila, uviedla dcéra novinárke Diane Sawyerovej v televíznom programe "Good Morning America". Dodala, že ona a rodina nechceli zverejňovať tieto súkromné detaily, ale vedeli, že nakoniec vyjdú na povrch.

Takže Ashley radšej využila svoj žiaľ na to, aby upozornila na potrebu pomáhať ľuďom s duševnými chorobami. "Moja matka vedela, že ju a jej trápenie vnímame. Keď hovoríme o duševnej chorobe, je veľmi dôležité, aby sme rozlišovali medzi našou milovanou osobou a chorobou. Je to veľmi skutočné, je to ničivé," povedala herečka.

V prvom vyhlásení po smrti Juddovej 30. apríla Ashley a jej sestra Wynonna pripísali smrť svojej matky "duševnej chorobe". Deň po smrti bola speváčka spolu so svojou dcérou Wynonnou, s ktorou tvorila spevácke duo The Judds, uvedená do Siene slávy country hudby. Slávnosť bola poznačená smútkom.

FOTO k téme v GALÉRII.

Aj britský denník The Guardian citoval dcéru Ashley. Napísal, že držiteľka hudobných cien Grammy trpela depresiou a spáchala samovraždu strelnou zbraňou.