Meno Sharon Stone (65) sa spája s krásou a nadpriemerným IQ. Okrem herectva presedlala na inú kreatívnu činnosť - maľovanie. Najskôr usporiadala v hoteli Georgian v Santa Monice párty čisto pre ženy, kde predviedla svoje obrazy. Herečka bojuje dlhodobo bojuje za rovnaké práva žien. Neskôr v galérii Allouche v Los Angeles predstavila svoju prvú samostatnú výstavu.

Herečka v sebe našla umelkyňu počas pandémie. Vo svojom dome vo Westside zobrala do ruky štetec a vrátila sa do mladosti, keď sa počas školských prázdnin učila maľovať pod dozorom svojej tety, akademickej umelkyne. „Nemôžem povedať, že som bola nejaký veľkolepý maliar, ale jednoducho sa mi to páčilo,“ povedala herečka pre portál The Wrap. Súčasťou výstavy v LA je 25 obrazov krajiniek a portrétov, ktoré sú všetky na predaj.

Sharon počas kovidu najprv maľovala v spálni, čoskoro ju to tak pohltilo, že potrebovala viac miesta a presunula sa do domčeka pre hostí, kde sa mohla realizovať aj na plátne veľkých rozmerov. V umení vraj našla pokoj. Zo začiatku svoje obrazy rozdávala ako darčeky priateľom, no časom si čoraz viac ľudí chcelo jej obrazy kúpiť. Herečka sa preto rozhodla do celého procesu ponoriť naplno a výsledkom je prvá výstava. Sharon miluje svetlé farby, najmú tyrkysovú. Pozrite si ukážku z jej diel.

Umelecké diela Sharon Stone si pozrite v GALÉRII