Včera sa ocitla pred súdom britská herečka a inštruktorka bojových umení Zara Phythianová (38), ktorú uznali vinnou zo sexuálneho zneužívania maloletého dievčaťa. To malo len trinásť rokov, keď filmová hviezda a jej manžel Victor Marke (59) nútili obeť k nechutným sexuálnym praktikám. Dvojica sa síce dlho bránila, že si mladá slečna všetko vymyslela, ale súd mal iný názor. Porota ich uznala vinnými na Nottinghamskom korunnom súde.

Bála sa vyhrážok

Zara Phythianová zažiarila v roku 2016 v dobrodružnom fantasy filme Doctor Strange. Ona aj jej manžel sú majstrami v bojovom umení taekwondo a zneužívané dievča ich veľmi obdivovalo. Podľa obvinenia využili jej dôveru, opili ju a potom ju nútili, aby na Markeovi vykonala orálny sex. Predtým ju do tejto praktiky zasvätila samotná herečka. „Vedela som, že je to zlé, ale netušila som, ako sa zo situácie dostať alebo čokoľvek povedať," opísala polícii. „Pamätám si, ako som sa snažila kopírovať vtedajšie správanie Zary, pretože som k nej vzhliadala a chcela som byť ako ona vo všetkých smeroch,“ uviedlo pred časom zneužité dievča.

K sexuálnemu obťažovaniu vraj dochádzalo jeden až dvakrát za mesiac. Aj pri ďalších stretnutiach sa opakoval podobný scenár: herečka mladú obdivovateľku zasväcovala do rôznych praktík a malo dôjsť aj k súloži. Zvrhlá dvojica si svoje sexuálne vyčíňanie s maloletou dokonca natáčala na video.
Dievčaťu sa herečkin manžel vyhrážal, že ak sa nepodvolí, doláme jej nohy. „Povedal len, že mi nikto neuverí, ak ich prezradím,“ priznala. „Vždy mali nado mnou moc.

Otrokom majstra?

Victor Marke má však toho na rováši viac, nielen zneužívanie nemenovanej obete, ktorej prípad včera riešil súd. Bol tiež obvinený zo štyroch prípadov sexuálneho zneužitia iného dievčaťa v rokoch 2002 až 2003.

Foto pedofilných manželov

Ani vzťah mediálne prepieraných manželov vraj nie je celkom v poriadku. Britský denník Daily Mail uvádza, že keď si Zara vo veku 17 rokov vzala o 21 rokov staršieho Victora Marka, prijala ho na starodávnom šaolinskom ceremoniáli za svojho „majstra“.
„Po tom, čo sa pred ním poklonila a vyslovila niekoľko tradičných veršov, mu údajne prisahala vernosť a zaprisahala sa, že urobí všetko, čo od nej vyžaduje, aj keby to bolo proti jej vlastným hodnotám, “ uvádza denník.