Americký herec Kevin Spacey (63) si v Turíne prevzal cenu za celoživotné dielo. Prvý raz verejne vystúpil od roku 2017, keď mu kariéru „pochovali“ obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Národnému múzeu kinematografie v Turíne poďakoval za ocenenie, ale aj odvahu, že ho vôbec na ceremóniu pozvali. Keď si už herca s pošramotenou povesťou uctili, nelenil a vypredal hodinový filmový kurz aj premietanie filmu Americká krása (1999), ktorý mu priniesol druhého Oscara. K obvineniam zo sexuálneho zneužívania zo strany viacerých mužov sa priamo nevyjadril.

Newyorský súd vlani v októbri zmietol zo stola žalobu proti Spaceymu - Anthony Rapp (50), ktorý tvrdil, že ho herec v roku 1986 obťažoval ako 14-ročného na večierku, to nebol schopný dokázať. Spacey by sa však v júni mal postaviť pred súd v Londýne, je obvinený zo sexuálneho napadnutia štyroch mužov. Herec všetko popiera.

Zatiaľ čo v Amerike je kariéra oscarovej hviezdy na bode mrazu, taliansky režisér Franco Nero ho obsadil do svojho nového filmu The Man Who Drew God. Spacey odmietol, že by sa stiahol z verejného života. „Žijem si denne svoj život. Chodím do reštaurácií, stretávam sa s ľuďmi, hrám tenis. Vždy sa mi podarilo nájsť veľkorysých, ozajstných a súcitných ľudí. Neukrývam sa, nešiel som žiť do jaskyne,“ povedal v rozhovore pre taliansku agentúru ANSA.

Viac FOTO Kevina Spaceyho v GALÉRII