Americký herec Gene Hackman je vo svojich 93 rokoch stále vitálny. Oscarového herca po rokoch nafotili na verejnosti. V pokročilom veku ešte šoféruje. V meste Santa Fe v Novom Mexiku si zašiel autom po hamburger, natankoval a vrátil sa na svoj ranč. Hackman si už dvadsať rokov užíva herecký dôchodok.

FOTO Gena Hackmana kedysi a dnes v GALÉRII

Jeho kariéra trvala viac ako šesť desaťročí. Získal dvoch Oscarov za hlavnú rolu vo filme Francúzska spojka (1971) a za vedľajšiu úlohu vo westerne Clinta Eastwooda Nezmieriteľní (1992). Na konte má aj štyri Zlaté glóbusy. Okrem filmu sa venoval aj literatúre a napísal niekoľko historických románov.

V roku 2004 v rozhovore s Larrym Kingom oznámil, že nepripravuje žiadne nové filmy a verí, že jeho herecká kariéra je na konci. O pár rokov potvrdil definitívny dôchodok. Keď sa ho magazín GQ v roku 2011 pýtal, či by ešte na dôchodku natočil jeden film, odpovedal, že iba ak vo svojom vlastnom dome. Hackman skončil s herectvom kvôli stresu a problémami so srdcom. V roku 1990 podstúpil angioplastiku.

Hackman je druhýkrát ženatý, z prvého manželstva má tri deti.