Fanúšikovia sa na jej instagramovej stránke mohli dočítať, že niektoré koncerty z turné plánovaného na jar 2023 prekladá na rok 2024, osem koncertov úplne ruší. Céline však nenechala svojich priaznivcov tápať a odhalila dôvod náhlych zmien.

"Bojujem so zdravotnými problémami už dlhý čas, je to pre mňa náročné a ťažké rozprávať o tom, čím prechádzam,“ začala speváčka. "Najnovšie mi diagnostikovali zriedkavú neurologickú poruchu, ktorá sa volá syndróm stuhnutého človeka, postihuje len jednu osobu z milióna,“ šokovala.

Portál Mirror v tejto súvislosti vysvetlil, že syndróm spôsobuje, že svaly postihnutej osoby sa nekontrolovane zatnú a ona ostane zaseknutá v neprirodzenej polohe. Tento stav je prirovnávaný k tomu, ako by sa človek zmenil na ľudskú sochu. Mirror pripomína, že choroba nie je liečiteľná.

"O tejto vzácnej chorobe sa stále len učíme, ale vieme napríklad, že je dôvodom mojich kŕčov. Bohužiaľ, tie ovplyvňujú môj každodenný život a niekedy mi spôsobujú problémy, keď chodím, ale tiež mi nedovoľujú používať hlasivky, ako som bola pri spievaní zvyknutá,“ smúti Céline.

"Mám skvelý tím doktorov, ktorý mi pomáha a úžasné deti, ktoré ma podporujú a podávajú pomocnú ruku,“ povedala speváčka, ktorej čeliť diagnóze pomáha aj športový fyzioterapeut. Turné, ktorého koncerty Céline teraz presúva alebo ruší, má názov Courage po jej albume z roku 2019.

Zábery Céline Dion z videa, v ktorom priznala vážnu chorobu, v GALÉRII.

Pre speváčku je asi prekliate, pretože ho prekladá už druhýkrát. Prvým dôvodom bola pandémia covidu, druhým zdravotné problémy, ktoré mala začiatkom tohto roka.