Je to nočná mora každého rodiča. Egypťan (38) a Srbka (31) žijúci v talianskom Miláne nevedeli pred niekoľkými dňami prebudiť svoje poldruha ročné dieťa z hlbokého spánku. Keď už skúsili všetko, v panike zavolali záchranárov. Na povrch začali vychádzať detaily kuriózneho prípadu, ktorý sa mohol skončiť mimoriadne tragicky.

Lekári podrobili dieťa rôznym testom a rýchlo zistili dôvod kritického stavu. Novorodenec mal v krvi pomerne vysoký obsah marihuany. Našťastie, podarilo sa ho zachrániť a údajne mu je už lepšie, aj keď naďalej zostáva hospitalizovaný.

 

Zostalo však doriešiť ďalšiu záhadu – akým spôsobom sa dieťa dostalo k droge. Počas policajného výsluchu totiž rodičia dôrazne popreli, že užívajú kanabis. Nakoniec sa vysvetlenie predsa len našlo – za všetko mohol strýko zo Srbska. Ten si so sebou na návštevu priniesol aj marihuanu a dieťa zrejme nedopatrením zjedlo časť jointu.

Talianske úrady už obvinili Srba z viacerých porušení zákona.

Fakt som zapálil aj záclonu?

Nepamätá si takmer nič: Tridsaťročný Chorvát pod vplyvom drog zapálil rodinný dom.
Nepamätá si takmer nič: Tridsaťročný Chorvát pod vplyvom drog zapálil rodinný dom.
Zdroj: internet

V posledných mesiacoch zaznamenali na Balkáne aj ďalšie kuriózne prípady s marihuanou. Tridsaťročný Chorvát zapálil ešte v januári rodinný dom v dedine Novoselci na východe krajiny a v týchto dňoch mu súd v meste Požega vyrúbil trest – osem mesiacov za mrežami a musí zaplatiť 400- tisíc kun, asi 55-tisíc eur, vlastnému otcovi ako majiteľovi nehnuteľnosti.

Šokujúce je ako muž opísal celú udalosť: „Pamätám si, že som zapálil iba sedačku, ale nie aj záclony. Použil som zapaľovač a potom odišiel babky, na nič iné si napamätám. Bol som nepríčetný. Nemám síce zdravotné problémy, ale za všetko môže marihuana.“Práve od záclon sa podľa médií chytil horieť celý dom. Mladík nevie prísť na dôvod, prečo to urobil. „Nemal som motív,“uviedol pred súdom. „Inak marihuanu užívam niekedy viac, inokedy menej.“

Na nasledovných stranách si pozrite ďalšie kuriózne prípady z Balkánu, v ktorých hlavnú rolu zohrala marihuana.