Mali si byť súdení. Mnohí experti na kráľovskú rodinu im však neveštia šťastnú spoločnú budúcnosť. Čoraz častejšie sa klebetí o tom, že následník britského trónu a jeho milovaná Camilla Parker-Bowlesová, vojvodkyňa z Cornwallu, prežívajú manželskú krízu. Bulvárne médiá prinášajú rôzne overené i neoverené informácie a zdá sa, že rozvod prominentného páru je naozaj na spadnutie. Podľa britskej tlače sa mali rozísť už pred niekoľkými mesiacmi. A na vine bol vraj Charles!

Prapredkovia

Tak dlho bojovali za zoficiálnenie svojho vzťahu a teraz má byť koniec? Románik sa začal už v roku 1970. Princ Charles, následník britského trónu, za zamiloval do Camilly Parkerovej na prvý pohľad. Zaimponovala mu svojím zmyslom pre humor, sebaistotou, emancipovanosťou. Keď sa navzájom predstavovali, povedala: „Moja praprababka bola milenkou tvojho prapradedka. Čo ty na to?“

 

Do cesty sa zaľúbenému páru postavila britská kráľovná Alžbeta II. Odmietla prijať ich vzťah, a tak si obaja začali budovať svoje súkromné šťastie osobitne, každý sám. Milenci sa však nedokázali vzdať svojich citov, vedeli, že sú si súdení. Stále sa ľúbili, ale neskôr nastal problém, pretože už boli nútene v iných zväzkoch. Dlho sa museli so svojou láskou skrývať.

Špekulácie

Až po mnohých rokoch, čo sa tajne milovali, im osud dovolil byť spolu oficiálne. Charles a Camilla sa zosobášili 9. mája 2005. Zdalo sa, že sú ideálny pár. Vojvodkyni sa medzičasom podarilo zbaviť nálepky „rozbíjačky manželstiev“ a získať si akú-takú priazeň Britov. Tí totiž milovali princeznú Dianu a Camillu spočiatku považovali za nežiaduci element v kráľovskej rodine. Poddaní jednoducho nevedeli Charlesovi prepáčiť, ako sa správal k svojej prvej manželke.

Médiá stále písali o kráľovnej ľudských sŕdc a zároveň pozornosť upriamili na druhé manželstvo následníka britského trónu. Hľadali v ich láske krízy a veštili im skorý rozchod. Klebety sa vrátili po niekoľkých rokoch, keď si istý mimoriadne bulvárny magazín zobral pod lupu špekulácie mesačníka Globe spred dvoch rokov. Vtedy novinári informovali o tom, že budúca možná kráľovná Spojeného kráľovstva je sklamaná, ako sa k nej manžel zachoval. Vôbec to nepripomínalo lásku na celý život.

Budú panovníci?

Ako vyplýva z citovaných fragmentov bulvárnej tlače, manželka následníka trónu mala pre nádor na pečeni podstúpiť jej transplantáciu. Lenže - vtedy zistila, že s podporou muža rátať nemôže! Princ Charles vraj nechcel využiť svoj vplyv a zariadiť rýchlejšiu operáciu. „Nemieni využiť svoje postavenie a vybaviť protekciu pre manželku. Bojí sa, že by ho za to verejnosť ukameňovala,“ uviedol nemenovaný zdroj z kráľovského dvora.

Camillina choroba mala byť súbežná s inou dôležitou udalosťou. Je už dávno známe, že Charles a jeho manželka roky túžia po britskom tróne. Ale podľa všetkého kráľovná Spojeného kráľovstva a Commonwealthu nie je nadšená tým, že naň raz jej najstarší syn zasadne. Podľa britských médií by si tam Alžbeta II. želala skôr vnuka Williama a po jeho boku Kate Middletonovú, vojvodkyňu z Cambridgea. Camille to nevonia a mieni urobiť rázne kroky, aby sa ku korune dostala.

Vydieranie?

Údajne chcela následníka trónu vydierať, aby o svoje právo zabojoval, a dala mu ultimátum. Ak sa Charles podvolí matke, Camilla podá žiadosť o rozvod. V tom prípade bude od manžela žiadať 450 miliónov dolárov. Naznačila zároveň, že v prípade rozchodu sa celý svet dozvie o temných tajomstvách rodu Windsorovcov.

Informácia o chorobe vojvodkyne z Cornwallu nebola ni­kdy oficiálne potvrdená. Hovorca britskej kráľovskej rodiny sa tejto téme vždy vyhýbal. Špekulácie o kríze vzťahu Charlesa a Camilly považujú za bludy aj ich najväčší fanúšikovia.

Viac FOTO Camilly a princa Charlesa v GALÉRII

Pred pár týždňami sa síce objavili klebety, že manželka následníka trónu je závislá od alkoholu, ale ani tie kráľovský dvor nepotvrdil.