Pri jej mene sa nám automaticky vybaví zvodná záchranárka v červených plávkach, ktorá ratovala životy v pobrežných vodách Pacifiku. A popri tom lámala srdcia zástucov silnejšieho pohlavia na kalifornských plážach i pri obrazovkách.

Odvtedy prešli desiatky rokov a o Pamele kolovalo veľa viac či menej pravdivých historiek. Keďže jej život bol plný dobrodružstva i šteklivých období, nebolo treba veľa fantázie. Pikantné aférky, šesť manželstiev, štrnásť titulných strán v časopise playboy, ešte v deväťdesiatych rokoch ukradnutá VHS páska, obsahujúca intímne hry s jej prvým manželom Tommym Leem, ktorej predaj len v prvom roku vyniesol zhruba 75 miliónov dolárov...  To všetko dávalo nápaditým kreatívcom dostatok možností pre rozlet. 

Vlastná verzia

Dnes  55-ročná herečka, aktivistka a kedysi známa playmate tvrdí, že je chorá z obrazu, ktorý sa o nej vytvoril. Preto sa rozhodla vyrozprávať svoj vlastný, skutočný príbeh. Prezradiť, ako to všetko bolo naozaj - v memoároch Love, Pamela, ktoré sa nedávno objavili na trhu a v takmer dvojhodinovom dokumentárnom filme Pamela, a Love Story. Svoje spomienky napísala len s pomocou editora, a vznikla tak úprimná spoveď odhaľujúca najtajnejšie zákutia jej života. Trýznivé detstvo, vášnivé boje s mužmi i cestu za slávou.

Vždy provokovala a bola sexy. V GALÉRII si pozrite, ako išiel čas s Pamelou Anderson►►►

Dôležité miesto v diele má i kontroverzný magnát Hugh Hefner. Hoci bol označovaný za sexuálneho predátora, čelil mnohým obvineniam zo znásilnenia i zneužívania žien a o tom, čo sa dialo za bránami jeho kráľovstva sa v slušnej spoločnosti nesmelo ani šepkať, Pamela na neho nedá dopustiť. Ako povedala v rozhovore pre The Times, Hugh bol džentlmen a jediný muž, ktorý sa k nej správal s absolútnym rešpektom.

Zbohom Hef

Svoje sympatie k zakladateľovi erotického magazínu Playboy spontánne prejavila už po jeho smrti v roku 2017. Vtedy napísala na sociálnej sieti: „Som, kým som, vďaka tebe. Naučil si ma všetko dôležité o slobode a rešpekte. Okrem mojej rodiny si bol pre mňa najdôležitejšou osobou, dal si mi môj život."

V inej pasáži smutne prijíma fakt, že jeho čas sa naplnil: „Bol si už starý, veľmi ťa bolel chrbát, slabol ti zrak. Keď som ťa stretla naposledy, používal si chodítko a nechcel si, aby som to videla. Vo vrecku si mal papierik, ktorý si mi ukázal - s mojim menom a nakresleným srdiečkom. Ďakujem, že si robil svet lepším miestom. Pokojnejším a viac sexi. Bol si očarujúcim, elegantným, rytierskym gentlemanom a tak veľmi zábavným. Zbohom Hef... Tvoja Pamela."