Plavovlasá herečka sa narodila v znamení strelca, 3. 12. 1960. 

Najviac si Daryl Hannahovú diváci pamätajú z filmov kultového Quentina Tarantina Kill Bill a Kill Bill 2, kde si zahrala členku vražedného komanda. V sexi oblečení a s čiernou páskou cez oko sa snažila zlikvidovať nevestu, ktorú stvárnila Uma Thurmanová.

Narodila sa v Chicagu a jej rodičia sa rozviedli krátko po jej narodení. Malá Daryl mala od detstva svoj vlastný svet. Diagnostikovali jej ľahšiu formu autizmu, bola veľmi hanblivá a keď nevedela zaspať, pozerala veľa filmov. Tak sa postupne rodil jej záujem o herectvo a svet na striebornom plátne. Jej sen nabral reálne obrysy, keď v roku 1978 debutovala v horore Zúrivosť režiséra Briana De Palma. Bola to len malá úloha, ale naštartovala jej kariéru. V osemdesiatych rokoch sa objavila napríklad v snímkach Blade Runner, Oceľová magnólia či Wall Street. O pár rokov zažiarila ako vrahyňa Elle Driver v spomínaných dvoch častiach Kill Bill.

Daryl Hannah
Daryl Hannah
Zdroj: profimedia.sk

Zo súkromného života je o nej známe, že je vášnivou ochrankyňou prírody. V dome využíva slnečnú energiu, používa ekologickejšie autá. V roku 2006 ju s ďalšími dvoma ženami zatkli za podporu stoviek farmárov, keď bránili farmu v South Central Los Angeles pred vybagrovaním. Okrem toho cestuje po svete a natáča filmy o obchode s bielym mäsom.

Po jej boku sa objavilo niekoľko známych mužov, ale nikdy sa nevydala. Stretávala sa s Johnom Fitzgeraldom Kennedym mladším, randila aj s hercom Valom Kilmerom. Od roku 2014 tvorí pár s hudobníkom, spevákom a filmovým režisérom Neilom Youngom (74).

Čo hovoríte na jej zaknutie a ako sa vám pozdáva s Neilom Youngom? Pozrite v našej galérii!