Ľudia známi zo šoubiznisu sa spájajú prevažne s vysokými zárobkami a okázalým životom plným luxusu. Nie vždy je to pravda. Dôkazom je Hannah Spearrittová (41), ktorá bola svojho času stálicou v úspešnej hudobnej skupine S Club 7.

Slávni a úspešní

Na prelome milénia bola britská popová kapela S Club 7 nesmierne populárna. Mladí speváci vystupovali na preplnených štadiónoch a zarábali okolo 150-tisíc libier ročne. Členovia skupiny však neoplývali luxusom. Najviac peňazí na ich sláve totiž zarábal ich manažér Simon Fuller. Ten mal pod svojimi krídlami napríklad aj ďalšiu, vtedy populárnu dievčenskú skupinu Spice Girls a jeho majetok sa dnes odhaduje na vyše 445 miliónov libier. „V porovnaní s tým, čo zarábali koncerty a ako dobre sa predávali single naše príjmy neboli až také vysoké. Ľudia si myslia, že všetci musíme byť milionári, ale nie je to pravda,“ priznala Spearrittová pre noviny The Sun.

Skupina S Club 7 vznikla v roku 1998 ako projekt Simona Fullera a ich piesne sa držali na vrchných priečkach hitparád. Najznámejším hitom je zrejme Don’t Stop Movin, Kapela nahrala štyri štúdiové albumy, predala vyše desať miliónov nosičov a mala aj vlastný seriál s názvom Miami 7. Napriek úspechom a sláve sa však jej členovia v roku 2003 rozišli.

Chudobná, ale stále krásna. FOTO v GALÉRII>>

Nesplnené sny

Momentálne sa Hannah obáva o budúcnosť svoju i svojich najbližších. Už pol roka totiž „pendluje“ s partnerom Adamom Thomasom a dvoma dcérkami po rôznych dočasných ubytovaniach. Z bytu, ktorý si rodinka prenajímala, sa totiž museli vysťahovať, keďže majiteľ sa ho rozhodol predať. Bol síce sčasti ochotný ustúpiť, ak by dostal za krátkodobý prenájom šesťtisíc libier, ktoré však Hannah nemala.

Speváčke najnovšie ponúkol pomoc známy a poskytol im priestory svojich kancelárií. Je to už asi piate dočasné útočisko. Najhoršie je, že Hannah bojuje s vážnou chorobou, ktorá ju na tri mesiace priviazala na lôžko, takže dcéram, ktoré majú tri a štyri roky, sa naplno venovať nemôže. Kvôli chorobe sa musela vzdať aj svojich plánov. S priateľom túžili otvoriť si malú kaviareň, snívala aj o tom, že bude prevádzkovať neveľký obchodík, kde bude predávať lokálnu zeleninu a ovocie. Najlepšie, ak by to bolo v Kostarike, kam sa s Adamom a ich dvoma dcérkami chce presťahovať.

Hannah nie je jedinou členkou kapely, ktorá má finančné problémy. Pred štyrmi rokmi Paul Cattermole predal svoju cenu Brit Awards, aby mohol zaplatiť svoje účty. Za sošku vraj dostal 66-tisíc libier.

V GALÉRII si pozrite Hannah Spearrittovú, keď valcovala svetové hitparády>>