Viac ako 15 hotelov v Ríme poskytlo svoje priestory pacientom, ktorí sa liečia na ochorenie COVID-19. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

 

Hotely v Ríme celkovo pre pacientov uvoľnili 800 izieb, pričom polovica z nich je už obsadená, tvrdí správa talianskeho administratívneho regiónu Lazio.

"V uplynulých dňoch sme zaznamenali nedostatok nemocničných lôžok, čo viedlo až k blokáde sanitiek pred vchodom na pohotovosť,"uviedla Simona Amatoová, šéfka jednej z zdravotníckych inštitúcií v Ríme.

Talianske zdravotníctvo je pod veľkým tlakom, pričom veľa hotelov je zase z dôvodu nedostatku turistov prázdnych, uviedol taliansky minister pre regionálne záležitosti Francesco Boccia. Vláda podľa jeho slov zabezpečila pre pacientov s COVID-19 v celej krajine až 15.000 hotelových lôžok.

Nie každý región ich však využíva, uviedol Boccia a sľúbil, že vo veci podnikne ďalšie kroky v záujme zmiernenia tlaku vyvíjaného na pohotovostné služby i praktických lekárov.

FOTO Z Ríma v GALÉRII

V Taliansku dosiaľ zaznamenali už takmer 1.070.000 prípadov ochorenia COVID 19, v súvislosti s ktorým tam zároveň dosiaľ zomrelo 43.589 osôb.