Pri dnešných cenách bývania nemožno o 80-percentnej zľave z pôvodnej ceny nehnuteľnosti snívať ani v najdivokejších snoch. Alebo?

Ranč zosnulého popového speváka Michaela Jacksona (†50) pri Santa Barbare svietil na realitnom trhu dlhých päť rokov. Pôvodná cena Neverlandu bola 100 miliónov dolárov. Ranč nikoho neoslovil ani potom, čo sa jeho cena niekoľkokrát znižovala, naposledy sa ranč predával tento rok za 31 miliónov dolárov. Ani tak ho nie a nie predať. Až doteraz.

Neverland kúpil miliardár, investor do supermarketov a spoluzakladateľ investičnej skupiny Yucaipa Ronald Bürkle, a teraz pozor, za 22 miliónov dolárov! To je parádna cena a stačilo si na ňu počkať pár rokov. Miestnemu realitnému agentovi Ianovi Reedovi sa to nezdá. Napriek tomu, že nehnuteľnosť ponúka zastarané interiéry, bola postavená v roku 1982 a visí nad ňou mrak obvinení zo zneužívania detí, jej predaj hlboko pod cenu považuje za zlodejinu. „Je to možno strašidelný dom, ale kupujúci uzavrel dohodu, ktorá je v skutočnosti krádež,“ povedal pre Guardian. Kupec pritom Jacksonovi, ktorý sa snažil vymaniť z finančných problémov, radil v obchodných záležitostiach niekoľko rokov pred smrťou. 

FOTO ako to vyzeralo v Jacksonovom Neverlande v GALÉRII

Ranč sa rozprestiera na vyše desiatich štvorcových kilometroch. Hlavný dom má šesť izieb a prislúcha k nemu i tanečné štúdio, akvapark, kino pre 50 divákov, jazero či tenisový kurt. Neverland bol pomenovaný podľa fiktívneho ostrova z knihy o Petrovi Panovi. V roku 2003 ranč prehľadali pre obvinenia, že tam Jackson zneužíval deti. Dva roky nato speváka obvinení zbavili. V roku 2009 sa predávkoval sedatívami vo svojom inom dome v Holmly Hills v Los Angeles.

Po smrti kráľa popu Neverland premenovali na Sycamore Valley Ranch a z jeho rozprávkového sveta demontovali železničnú stanicu, zábavný park a z povrchu ranča zmizla aj zoologická záhrada.