Prípad vyšetruje ako vraždu s následnou samovraždou. V utorok to uviedla polícia Královohradeckého kraja, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

"Ide o podozrenie z vraždy a samovraždy. Toto zistenie potvrdil aj súdny znalec z odboru súdneho lekárstva," uviedla polícia. Podľa jeho predbežného vyjadrenia zomreli matka aj syn 28. decembra, teda dva dni predtým, než po nich bolo vyhlásené pátranie.

To podľa polície trvalo nepretržite od popoludnia 30. decembra a do ich hľadania sa podľa servera Novinky.cz zapojilo približne 200 ľudí. V pondelok sa k pátraniu pridali aj horskí záchranári z Poľska.

Viac foto, ako aj otca malého chlapca, nájdete v GALÉRII

Zmiznutie matky a syna nahlásila prevádzkovateľka penziónu, kde bola dvojica od 25. decembra ubytovaná. V ten istý deň ich zmiznutie nahlásil aj partner matky a otec dieťaťa, ktorý s nimi v Krkonošiach nebol. Polícia v pondelok zverejnila fotografiu matky a jej malého syna zachytenú bezpečnostnou kamerou v okolí prestupnej stanice lanovky na Ružovej hore. O niekoľko hodín ich v oblasti Ružovej hory našli ležať vedľa seba mŕtvych.