Chcela sa stať nukleárnou fyzičkou alebo prezidentkou. Študovala chemické inžinierstvo. Nakoniec ju preslávil modeling - vďaka miestnemu fotografovi v meste DeKalb v americkom štáte Illinois, odkiaľ pochádza. Ako 16-ročnú ju odfotil pre školské noviny a vzápätí ju začal povzbudzovať, aby si v Chicagu našla agenta a namiesto štúdia chodila po móle.

Cynthia Annová, ako znie jej oficiálne meno, mala okamžite úspech, stala sa ikonou 80. a 90. rokov minulého storočia. Objavila sa na 600 titulných stranách najprestížnejších magazínov, stala sa tvárou reklamných kampaní najprestížnejších módnych domov a značiek. V roku 1988 sa stala prvou supermodelkou, ktorá hviezdila na titulke Playboya.

Magazín Forbes ju v roku 1995 označil za najlepšie platenú modelku sveta. S aktívnou kariérou skončila pred dvadsiatimi rokmi, ale občas si svoje najhviezdnejšie chvíle pripomenie „odskočením“ na niektoré reklamné kampane. Modeling jej otvoril cestu k moderovaniu i herectvu, aj keď na striebornom plátne veľkú dieru do sveta neurobila.

Zaujímavé je, že hoci je jej „poznávacou značkou“ materské znamienko nad perou, takmer sa ho vzdala. V začiatkoch kariéry chcela byť dokonalá, za šošovičku sa hanbila a uvažovala o jej odstránení. Zasiahla mama, podľa ktorej by jej mohla zostať na tvári jazva, a tak ju jedinečné nakoniec urobilo výnimočnou. 

Viac Cindy Crawfordovej FOTO v GALÉRII >>

Cindy podporuje výskum a liečbu leukémie, impulzom bola smrť jej malého brata na túto chorobu. V roku 1991 zlomila srdce mnohým ženám, keď dostala do chomúta sexsymbol Richarda Gera. Vzťah nevydržal, ale modelka je už vyše 20 rokov šťastne vydatá za podnikateľa Randa Gerbera, ktorému porodila syna Presleyho Walkera (21) a dcéru Kaiu Jordan (19). Dcérka zdedila krásu po mame a úspešne pokračuje v jej modelingových šľapajach.