Po Grammy sa odovzdávali ďalšie hudobné ceny – Brit Awards. Tento rok sa kategórie nedelili na mužské a ženské, umelcov podľa organizátorov oceňujú za ich hudbu a prácu, nie podľa ich identity. Hneď sa aj objavila kritika, pretože medzi finálovými kandidátmi na hlavnú cenu nebola ani jedna žena.

Tak ako na Grammy, aj na Brit Awards triumfoval anglický spevák Harry Styles (29), ktorý vyhral kategórie umelec roka, pieseň roka (As It Was), popový interpret a album roka (Harry’s House). Poďakoval svojej mame a ďalším ženám. „Dobre si uvedomujem svoje privilégium tu byť, preto je to ocenenie pre Rinu, Charli, Florence, Mabel a Be­cky.“ Ide o ženské popové interpretky – Rinu Sawayama, Charli XCX, Florence Welch, Mabel a Becky Hill –, ktoré neboli nominované.

Americká speváčka Beyoncé (41) sa stala najlepším zahraničným umelcom a vyhrala aj kategóriu zahraničný album. Skupinou aj objavom roka sa stala kapela Wet Leg.

O prvé dieťa prišla

Zaujímavý večer to bol aj z pohľadu módy. Dámy boli odvážne, keď zvolili priesvitné róby, a páni popustili uzdu kreativite.

Odvážne outfity z Brit Awards v GALÉRII

Anglická speváčka Jessie J (34) zas vystavila tehotenské bruško. Po tom, čo jej stroskotali vzťahy, sa vlani rozhodla, že bude mať dieťa, pretože sa odjakživa túžila stať matkou. „Rozhodla som sa mať dieťa sama, pretože to je všetko, čo som kedy chcela a život je krátky,“ vysvetlila. Otehotnieť sa jej podarilo, no žiaľ, o dieťatku prestalo tĺcť srdiečko. „Nikdy v živote som sa necítila tak osamelá,“ opísala svoje pocity po potrate so slzami v očiach vlani v máji v podcaste Stevena Barletta The Diary of CEO. „Bola to tá najsmutnejšia vec. Zároveň som vedela, že dôvodom, prečo sa to stalo bolo to, že som to nemala robiť sama a mám nájsť niekoho, kto to chce rovnako ako ja,“ povedala.

Prešiel rok a zdá sa, že Jessie J našla toho, koho hľadala. Speváčka je rok po potrate v pokročilom štádiu tehotenstva. Meno otca síce nie je oficiálne, no speváčka randí s dánsko-izraelským basketbalistom Chananom Colmanom (38). Jessie J na Instagrame prezradila aj pohlavie bábätka. „Odkedy som napísala túto pieseň, vždy keď ju pustím alebo spievam, začne sa hýbať ako šialený. Áno, budem mať chlapčeka.“

FOTO tehotnej Jessie J v GALÉRII