Len poldruha roka stačilo tínedžerke z Norwalku na to, aby doslova ovládla sociálne siete a na TikToku dosiahla absolútny rekord. Jej popularitu neohrozil ani nedávny prešľap, keď jej vyčítali, že sa v rámci prvej epizódy rodinnej realityshow Dinner with the D'Amelios na YouTube nepekne chovala k domácemu kuchárovi. Je pravda, že na protest zrušilo jej sledovanie 600 000 ľudí (niektoré média uvádzajú až milión), ale stačilo ďalšie video s úprimným, uslzeným ospravedlnením, sľubom, že sa polepší a priaznivcov jej pribudlo viac, než pôvodne mala. Ich počet sa podľa BBC News v nedeľu vyšplhal na neuveriteľných sto miliónov. To sa zatiaľ nepodarilo nikomu.

Virálne videá  zo spálne

Na TikToku sa Charli D'Amelio cítila ako ryba vo vode. Od malička sa totiž súťažne venovala tancu a práve tým mohla na sociálnej sieti bodovať. Prvé krátke videá nakrúcala doma, vo svojej spálni a v priebehu leta a jesene 2019 sa stali virálnymi. Skutočne však prerazila až keď ju speváčka Bebe Rexha pozvala, aby vystúpila na jej otváracom koncerte. Potom už všetko nabralo rýchly spád a fanúšikov masívne pribúdalo.  

Na konte má milióny dolárov

Charli sa presťahovala do Los Angeles, podpísala zmluvy s niekoľkými talentovými agentúrami, kozmetickými a módnymi firmami, rozbehla vlastný kanál na YouTube, bola hosťom v obľúbenej šou Jimmy Fallona The Tonight Show, objavila sa v reklamách, nadabovala postavičky v celovečerných animovaných filmoch StarDog a TurboCat, spolu so sestrou Dixie sa stali partnermi kampane proti šikane UNICEF, napísala knihu Charli: The Ultimate Guide to Keeping It Real, ktorá by mala vyjsť do konca roka. Výpočet všetkých jej aktivít by bol dlhý, podstatné je, že všetky jej prinášajú nemalé zisky. Forbes odhaduje, že za posledný rok zarobila štyri milióny dolárov.  

Fotografie kráľovnej TikToku nájdete v našej GALÉRII ►►►