Americká rocková skupina Imagine Dragons zverejnila nový videoklip k piesni Crushed. „Želám si, aby odišli,“ spieva sa v piesni. Spolu s videoklipom dostáva text nový význam. Bol totiž natočený na frontovej línii na Ukrajine a je jednoznačné, kto by mal z krajiny odísť - ruské tanky Vladimira Putina.

Crushed rozpráva skutočný príbeh 14-ročného chlapca menom Saša, ktorý sa prechádza pomedzi trosky v spustošenej dedine, z ktorej pochádza a ktorá bola päť mesiacov pod okupáciou Rusov, kým ju ukrajinskí bojovníci neoslobodili späť. Chlapec prežil ostreľovanie vďaka tomu, že sa skryl v podzemnom kryte. „Ako mnohí iní, aj Saša a jeho rodina dúfajú, že svoj domov znovu vybudujú. Stále sú tu,“ končí sa týmito slovami videoklip, ktorý vznikol na základe skúseností režiséra Tya Arnolda. Ten dodával na Ukrajinu potrebné zásoby a spoznal pri tom Sašu.

„Chlapcov príbeh je srdcervúci a sú tisíce ďalších ako on, ktorí zúfalo potrebujú pomoc. Aj dnes je jeho rodina bez elektriny a iných základných služieb. Dúfame, že ľudia zvážia darcovskú pomoc cez United24 a zdvihnú svoj hlas pre túto vec,“ uviedol spevák Dan Reynolds (35). United24 je ukrajinská vládna darcovská platforma. Medzi jej ambasádorov patrí aj skupina Imagine Dragons.

FOTO útržkov z klipu v GALÉRII