Život manželky princa Williama nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Vojvodkyňa z Cambridgea musí zvládať nielen úlohu mamy troch detí, ale ako členka britskej kráľovskej rodiny aj množstvo povinností. Od svojich zásnub sa stala patrónkou mnohých podujatí a nadácií, zúčastňuje sa na charitatívnych i reprezentačných akciách. Pritom vždy vyzerá takmer ideálne, perfektne oblečená, učesaná i nalíčená a vždy má úsmev na tvári. Aby vyzerala dobre a odpočinuto, pracuje pre ňu celý štáb ľudí. A najmä tieto ženy jej nesmierne uľahčujú život.

 

Nenahraditeľná pestúnka

Jednou z najdôležitejších spolupracovníčok vojvodkyne Kate je Maria Teresa Borrallová. Kráľovská opatrovateľka jej troch detí sa stala pre Williama a jeho manželku darom z nebies, keďže prominentní manželia musia fungovať ako reprezentatívni zástupcovia kráľovnej Alžbety II. i ako rodičia. Mariu Teresu zamestnali pred ôsmimi rokmi, aby sa starala vtedy o osemmesačného princa Georgea. Odvtedy je neodmysliteľnou súčasťou rodiny a dnes má na starosti aj princeznú Char lotte a princa Louisa. Keby nebolo Teresy, Kate by nemohla cestovať a venovať sa poddaným. Úlohou Marie Teresy je, aby deti boli šťastné, zdravé a v bezpečí. Musia však tiež reprezentovať a správať sa primerane, keď sprevádzajú rodičov pri oficiálnych povinnostiach. Kým pani Borrallová nastúpila do Kensingtonského paláca, vyučovala na škole pre opatrovateľky na Norland College v meste Bath.

Postavila do laty Williama

Kate Middletonová je už dávno považovaná za módnu ikonu, jej outfitmi sa inšpirujú ženy z celého sveta. Veľkú zásluhu má na tom Natasha Archerová. K vojvodkyninmu tímu sa pridala v roku 2007 ako osobná asistentka. V roku 2014 postúpila na pozíciu štylistky. Hovorí sa, že práve Natasha stojí za najkrajšími kreáciami Kate a zrejme to bola ona, kto nahovoril vojvodkyňu na recykláciu šatníka. Začala ju obliekať do modelov, ktoré na nej už ľudia videli, ale vždy ich oživila inými doplnkami, aby nepôsobili rovnako.

Klebetí sa, že Kate poprosila Natashu, aby urobila inventúru v šatníku jej manžela po tom, čo médiá raz napísali, že princ William vyzerá pri svojej skvele oblečenej manželke ako neúspešný realitný maklér. Keď bola Natasha Archerová na materskej dovolenke, zastupovala ju jej kamarátka Kate Ginnie Chadwyck-Healeyová. Práve v tom čase sa v Katinej garderóbe objavili nové, pre ňu nezvyčajné elementy. Dovtedy sa vojvodkyňa obliekala v klasickom štýle s ľahkým nádychom vintage. S nástupom novej štylistky sa Kate začala zjavovať napríklad v modeloch so širokými nohavicami a namiesto čižmičiek či ihličiek si obula aj topánky na nižšom a širšom opätku.

Strihala aj deti

Vlasy sú korunou ženskej krásy a to dobre vie i Amanda Coo ková Tuckerová, ktorá pre kráľovskú rodinu pracuje už celú dekádu. Pod jej rukami vznikajú nádherné účesy Williamovej manželky. Delikátne vlny, lokne či ofinka - vojvodkyňa ich má vždy perfektne upravené. Hovorí sa, že práve Amanda bola jednou z prvých osôb, ktoré mali tú česť vidieť princa Georgea hneď po narodení. A kým sa Kate objavila na schodoch pred nemocničnými dverami s prvorodeným synčekom, zverila sa do rúk Amande. Pani Cooková Tuckerová vraj strihávala aj vojvodkynine deti. To má byť už minulosť, keďže sa naplno venuje už len gaštanovej hrive svojej prominentnej zamestnávateľky.

FOTO Kate a jej žien v GALÉRII

Prírodné olejčeky

Za to, že Katina tvár vyzerá odpočinuto ako z Photoshopu, je zodpovedná Arabella Prestonová. Hoci je známe, že Kate sa rada líči sama, pred tými najdôležitejšími podujatiami sa vždy spolieha na Arabellu. Pani Prestonová vylepšuje Katinu pleť prírodnými olejčekmi, na ktoré ako profesionálka nedá dopustiť. Vedie tiež svoj vlog na internete, kde ženám radí, ako sa o svoju pleť starať, aby boli stále krásne a svieže. Nuž, Kate je živým dôkazom a najlepšou reklamou.