To, že je princezná z Walesu (41) v móde šetrná, ukázala už niekoľkokrát. Najnovšie na 76. ročníku odovzdávania cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA).

Do londýnskeho Royal Festival Hall prišla Kate s manželom, princom Williamom (40), v „starých“ šatách. Šlo o bielu šifónovú róbu od Alexandra McQueena. Šaty mala na sebe pritom na rovnakej udalosti v roku 2019. Teraz šaty mierne upravili. Dekoráciu v podobe kvetu na ramene „rozpustili“. Kate doplnila šaty výraznými dlhými čiernymi opernými rukavicami, ktorú sú tento rok v trende. Ladili jej s kabelkou. Doplnky, ktoré Kate zvolila si môže dovoliť aj „bežná“ smrteľníčka. Princezná totiž siahla po výrazných dlhých náušniciach s motívom kvetov značky Zara za 20 eur. Tie doladila so zlatými lodičkami.

FOTO Kate v zrecyklovaných šatách v GALÉRII

Prekvapujúce gesto

Kate po boku Williama žiarila. Obaja rozdávali úsmevy na všetky strany, ako sme u nich zvyknutí, no jedna vec všetkých zaskočila. Kate totiž rozšafne capla svojho manžela po zadku, čo zachytili kamery. Ako píše magazín Vogue, ktorý zverejnil video na svojom Instagrame, pre niektorých používateľov bolo osviežujúce vidieť, že si pár prejavuje svoju náklonnosť viditeľnejšie.

Pri verejných vystúpeniach si totiž držia od seba „odstup“. Síce kráčajú v tesnom závese za sebou, nakláňajú sa k sebe a usmievajú jeden na druhého, no niečo viac by sme u nich videli len zriedka. V protiklade k nim pôsobili Sussexovci Harry (38) a Meghan (41), ktorí sa vždy držali za ruky. Následník trónu William s manželkou Kate zase nasledovali príklad kráľovnej Alžbety a princa Filipa, ktorí si svoju náklonnosť taktiež na verejnosti v duchu protokolu neprejavovali. Žeby sme sa teraz dočkali uvoľnenie pravidiel aj v ich prípade?

FOTO, ako Kate capla Williama po zadku v GALÉRII