Kim Kardashian na svojom Instagramovom profile zverejnila fotografie bez retuše. Na jej tele jasne vidieť červené fľaky. No napriek tomu, sebavedomo vyhlásila: „Som sexy.“

Po celej tvári

Fanúšikovia manželky Kanye Westa vedia, že Kim trpí psoriázou. Tá sa jej však teraz rozšírala po celej tvári. Nečudo, že hľadá všetky možné druhý liečby, aby zmiernila svoje trápenie, ktoré jej spôsobuje kožná choroba.

Minulý týždeň, keď bola na obede spolu s Schottom Disickom v Los Angeles, novinári Kim vyfotili s vyrážkami na tvári, ktoré sa nepodarilo zamaskovať ani make-upom. Snímky sa samozrejme začali šíriť po sociálnych sieťach. Hviezda reality šou priznala, že vyrážky a fľaky po tele nie sú ničím iným ako psoriázou, ktorou trpí roky: „Psoriázu mám po celej tvári,“ reagovala na Twitteri.

Kim Kardashian lieči psoriázu.
Kim Kardashian lieči psoriázu.
Zdroj: Instagram
Kim Kardashian trpí psoriázou už niekoľko rokov.
Kim Kardashian trpí psoriázou už niekoľko rokov.
Zdroj: Instagram

Ako sa lieči?

38-ročná matka, čoskoro už štvrtého dieťaťa, ktoré nosí náhradná matka, sa podelila o fotky, ako vyzerá jej telo so psoriázou a rady ako ju sama lieči. Stavia na prírodu, raslitnné mastičky a rozhodla sa vyskúšať aj odporúčanie jedného z jej fanúšikov - čučoriedkové smoothie, sama čaká ako to vypáli: „Vyskúšam a dúfam, že to bude fungovať. Uvidíme o šesť týždňov,“ukončila debatu.

„Bola som zúfalá, keď som zistila, že mám psoriázu. Navštevovala som rôznych doktorov a šamanov. Miešam si čínske bylinky a mám vlastnú zmes, ktorú musím piť dvakrát denne. Je to hrozné,“ cituje Kim portál DailyMail.

Jeden z fanúšikov jej poradil potierať sa čučoriedkovým smoothie.
Jeden z fanúšikov jej poradil potierať sa čučoriedkovým smoothie.
Zdroj: Instagram

Čo je psoriáza?

Psoriáza je kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje nadmernou tvorbou a následnou obnovou kožných buniek. Postihuje najmä lakte, kolená, chodidlá a vlasovú časť hlavy. Patrí medzi autoimunitné ochorenia - imunitný systém sa bráni proti vlastnému organizmu. Psoriáza sa momentálne nedá úplne vyliečiť, avšak dá sa potlačiť natoľko, že pacient môže byť dlhodobo bez príznakov.