Monacká kňažná opäť upútala pozornosť na svoje vlasy Pri Charlene (45) v podstate riešia len dve veci, okrem účesu je to jej rozpoloženie, keďže sa na verejných akciách už vôbec neusmieva.

Debut s novou farbou

Bývalá plavkyňa pôvodom zo Zimbabwe sa objavila po boku manžela, monackého kniežaťa Alberta (65) na Veľkej cene Monaka v Monte Carle. Ako píše portál People, 80. ročník súťaže Formula 1 je považovaný za „korunovačný klenot motoristických pretekov“. Charlene odovzdala trofej za druhé miesto Fernandovi Alonsovi z tímu Aston Martin, zatiaľ čo Albert odovzdal cenu za víťazstvo Maxovi Verstappenovi.

Kňažná zvolila puzdrové šaty námorníckej modrej s dúhovými pásmi švajčiarskeho módneho domu Akris. Charlene na verejnosti zároveň prvýkrát debutovala s novou farbou vlasov. Platinová blond, ktorej bola roky verná, je minulosťou. Ešte na korunovácii britského kráľa Karola III. začiatkom mája bolo v jej vlasov vidieť platinové pramene, ktoré si nechávala už vyrásť. Teraz dala definitívne zbohom aj posledným zvyškom blond farby a prefarbila sa na gaštanovo. Krátky účes, ktorý sa už pre ňu stal ikonickým, nezmenila.

Účesové rebelka

Charlene môžeme nazvať aj účesovou rebelkou. Veď v prípade členov kráľovských rodín sa v zmysle protokolu s vlasmi veľmi neexperimentuje, Charlene je v tomto smere výnimkou. V roku 2016 prekvapila, keď sa dala ostrihať nakrátko. Ešte väčší šok nastal koncom roka 2020, keď princezná šokovala vyholenou polkou hlavy. O čosi viac sa začalo špekulovať o kríze v manželstve.

Verejným tajomstvom sú totiž Albertove aférky, z ktorých má aj nemanželské deti. Oficiálne sa priznal k dcére Jazmin (31), ktorú má s americkou realitnou maklérkou Tamarou Rotolo (61) a k synovi Alexandremu (19), ktorého matkou je bývalá letuška z Toga Nicole Coste (51), no v kuloároch sa spomína ešte minimálne jedno nemanželské dieťa Alberta. O Alexandrovi sa Charlene pritom dozvedela tesne pred svadbou v roku 2011.

K manželskej pohode neprispelo ani dlhé odlúčenie. V roku 2021 sa Charlene pol roka liečila v rodnej Juhoafrickej republike zo silnej infekcie ucha, nosa a hrdla a podstúpila tu aj operáciu. Keď sa vrátila do Monaka, prakticky sa len zbalila a šla do sanatória do Švajčiarska, kde sa niekoľko mesiacov zotavovala s emočného aj fyzického vyčerpania. V liečbe pokračovala aj doma. Prvýkrát sa objavila na verejnosti koncom apríla 2022. Tento rok sa už aktívne zapája do verejného života. Ako si však možno všimnúť, po boku manžela sa skoro neusmieva. Radosť jej robia aspoň osemročné dvojičky, princezná Gabriella a princ Jacques.

FOTO účesov kňažnej Charlene v GALÉRII