Taliana Rocca Marobita zatkli v Uruguaji po tom, ako strávil viac ako dve desaťročia na úteku pred spravodlivosťou. Taliansky minister vnútra Marco Minniti dnes vo vyhlásení zablahoželal talianskej a uruguajskej polícii za zadržanie "utečenca číslo jeden" z organizácie 'Ndrangheta. Päťdesiatročného muža odsúdili v neprítomnosti za členstvo v mafiánskej organizácii. Na svedomí mal, okrem iného, obchod s kokaínom a iné vážne zločiny. Podľa agentúry DPA si odsedí 30 rokov za mrežami.

Užíval si s manželkou

Morabita zatkli v nedeľu v hoteli v centre Montevidea, informovalo uruguajské ministerstvo vnútra s tým, že zatkli aj jeho manželku. Mafián používal falošný brazílsky pas na meno Francisco Capeletto. Jeho manželku, 54-ročnú Angolčanku, zatkli doma v luxusnom plážovom letovisku Punta del Este. Pár žil vo vile s bazénom a užíval si nadštandardný luxus.

Morabito bude vo väzbe tri mesiace, pokým sa budú posudzovať žiadosti o jeho vydanie. Uruguajské úrady zhabali medziiným zbraň, 13 mobilných telefónov, 12 kreditných kariet, 150 Morabitových fotiek na doklady v rôznom oblečení, dve autá a viac ako 50 000 dolárov v hotovosti. Agentúra DPA dodáva, že organizácia 'Ndrangheta, pôvodom z Kalábrie, je jednou z najmocnejších organizovaných kriminálnych skupín na svete a vo veľkom sa zaoberá pašovaním kokaínu do Európy.